Zabawy dla niemowlaka

  zabawa z mamąRozwój dziecka  najintensywniej przebiega w pierwszym roku życia, a szczególnie w pierwszych  sześciu miesiącach. Ale już od pierwszych dni życia, odpowiedni kontakt z rodzicami zapewni sukcesy w rozwoju  dziecka.  Rodzice odgrywają najistotniejszą rolę w rozwoju malucha pokazując mu świat i dostarczając nowych wrażeń, bodźców, przez bezpośredni kontakt i zabawę. Pierwsza zabawa dla niemowlaka to przytulanie.

  Dziecko słyszy już w łonie matki bicie serca mamy i odgłosy z zewnątrz.

  Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

  Rozpoznaje rodziców po ich głosach. Dlatego ważne jest śpiewanie, mówienie do dziecka, a także włączanie mu muzyki:

  Audio clip: Adobe Flash Player (version 9 or above) is required to play this audio clip. Download the latest version here. You also need to have JavaScript enabled in your browser.

  To znakomicie wpływa na naukę mowy i rozwój  mózgu. Noworodek, pomimo niedostatecznie jeszcze rozwiniętego narządu wzroku, widzi, jest do obraz rozmyty, ale już kilka minut po przyjściu na świat potrafi rozpoznać twarz mamy, czego sama doświadczyłam.  Kiedy podali mi syna zaraz po urodzeniu, miałam wrażenie, że mnie rozpoznał.
  Dlatego ważne jest np. przy zmianie pieluszki całować malucha, łaskotać, dotykać go, mówić do niego, śpiewać.

  Usypiacz-bicie serca matki

  Wiele lat temu twierdzono, że noworodki i niemowlęta niewiele widzą, słyszą czy czują, ale to nieprawda. Świat zmysłów noworodków, niemowląt i małych dzieci jest bardzo dobrze rozwinięty, a odpowiednia jego stymulacja zdecydowanie wspiera rozwój dziecka.  Noworodek widzi, to co znajduje się w odległości 20-30 centymetrów od jego twarzy, ale niezbyt wyraźnie. Świat widziany oczami takiego maluszka jest dwuwymiarowy, bez głębi, przypomina obraz widziany przez zamarzniętą szybę. Naukowcy zaobserwowali, że najbardziej atrakcyjne dla niemowlaka są przedmioty w kontrastowych barwach, takich jak czerń,  biel, zieleń z akcentami czerwieni. Przedmioty, które mają prosty kształt i formę. Na początku życia są one bardziej stymulujące i stanowią świetną inspirację do zabawy dla niemowlaka. Niemowlęta lubią proste wzory, wyraźnie zaznaczone kontury, większe rozmiary, wzornictwo bazujące na prostych figurach geometrycznych  oraz  różnorodność faktur –  tkanin.

  Twój Maluszek widzi inaczej niż Ty, ale  potrzeba poznawania otaczającego go świata jest  równie silna jak potrzeba miłości. Jako rodzice chcecie mu ten świat przybliżyć i dobrze zrozumieć jego potrzeby.

  książeczka

  Więcej informacji o książeczce znajdziesz tutaj

  Specjalnie dobrane  czarno-białe, skontrastowane zabawki, książeczki,  odpowiadają sposobowi, w jaki noworodek postrzega świat. Wspomagają prawidłowy rozwój oraz zdolność kojarzenia.

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , .

  Trackbacki/Pingbacki

  1. Co czuje dziecko w brzuchu mamy? | Pieluchy Ekologiczne - 26 września 2014

   […] alternatywą dla uspokojenia noworodka  jest włączenie mu odgłosów bicia serca matki do których był przyzwyczajony przez 9 […]

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Prezent dla roczniaka

  Co zrobić, czym się kierować, aby nasz prezent był trafiony? Wybierając się na pierwsze urodzinki  musimy wziąć pod uwagę, że...

  Zamknij