Zabawki na Święta dla niemowląt

  zabawki na święta dla niemowlakaJaki prezent podarować maleństwu?

  To problem nie tylko na Mikołaja, czy Wielkanoc, z uwagi na to że dzieci szybko rosną, każdy czas jest dobry na obdarowywanie i nie tylko  zabawki na święta dla niemowląt powinny być dostosowane do ich wieku, dotyczy to każdej pory roku.

  Jego wybór, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczeń z dziećmi, może okazać się prawdziwym wyzwaniem, ale i ogromną frajdą.

  Każdego z nas poruszają maleńkie ubranka, buciki, gryzaczki czy grzechotki ?  Co wybrać, aby nasz podarek był z pożytkiem i radością dla najmłodszej pociechy.

  Noworodek  nie ma jeszcze swoich upodobań, nie zależy mu na czymś konkretnym,  jest zajęty głównie spaniem i jedzeniem, ale to nie znaczy, że zabawa go zupełnie nie obchodzi.

  Polega ona  przede wszystkim na obserwowaniu. Nie potrafi  jeszcze powiedzieć, co go interesuje, a nie każdy z nas wie, czego tak naprawdę potrzeba konkretnemu bobasowi. Nie oznacza to jednak, że nie należy się starać.  Wręcz przeciwnie, kupując właściwą zabawkę, pomagamy w prawidłowym  rozwoju maluszka.

  książeczka do łóżeczka

  W pierwszym etapie życia dziecko z przyjemnością będzie przyglądało się przedmiotom o wyrazistych, mocnych, kontrastowych kolorach, takich jak: czarny, biały i czerwony,  zwłaszcza gdy znajdą się w odległości 20–30 cm od jego twarzy.

  Fajnym prezentem może być książeczka do łóżeczka, przeznaczona dla dzieci od urodzenia.

  Książeczki powinny być  odpowiednio zaprojektowane, aby wpływały na jego rozwój emocjonalny już od pierwszych dni życia,  zawierać treści dopasowane do możliwości  maluszków, wtedy pomogą nie tylko stymulować ich wzrok, ale także zdolność kojarzenia,  koordynację wzrokowo-ruchową.

  Czytanie książeczek nawet niemowlętom pomaga w budowaniu więzi z dzieckiem. Maluch, słuchając dźwięku głosu, przyzwyczaja się do intonacji, rytmu,  tempa wypowiadanych słów,  jest to cenne z uwagi na właściwy rozwój mowy dziecka.

  Niemowlę do 3 miesiąca nie umie jeszcze samo sięgać po zabawkę ani przekładać jej z rączki do rączki, ale kiedy  włożymy mu grzechotkę w dłoń, z radością będzie nią potrząsać. Ta prosta zabawa nie tylko sprawia przyjemność, ale również wzmacnia poczucie własnej wartości dziecka.

  ekologiczne bezpieczne grzechotkiMaluch w trakcie zwykłej zabawy grzechotką przekonuje się, że ma władzę nad przedmiotami, potrząsając nimi słyszy odgłosy. Znakomicie też sprawdza się gryzak, który uspokaja, zajmuje rączki i buzię, przynosi ulgę w ząbkowaniu.

  Gryzak dla dziecka spełnia wiele funkcji: trenuje małe paluszki i zwinność dłoni, rozwija koordynację ruchową, gdy dziecko celuje nim do buzi, czy przekłada z rączki do rączki, przynosi ulgę obolałym dziąsłom. Chroni przed nawykiem ssania palców i kciuka.

  Uspokaja, gdy dziecko się nudzi lub niecierpliwi. Wszelkie grzechoczące czy szeleszczące elementy zwiększają  atrakcyjność w oczach dziecka. Trzeba jednak zwrócić uwagę, czy  że nie jest wykonany z toksycznego tworzywa oraz nie ma małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć i jest odporny na gryzienie małych ząbków.

   

  Już od drugiego półrocza niemowlę aktywnie poznaje różne przedmioty, wzrasta zainteresowanie, kolorami, dźwiękami, kształtami, czy strukturami materiałowymi, dziecko rozwija zdolności manualne, tak więc doskonale sprawdzą się zabawki do układania, sortowania i budowania jak klocki, wieże czy sortery.

  zabawki Lamaze

  Dzięki dużym rozmiarom zabawki maluch łatwo je uchwyci. Niektóre dzieci, nie tolerują bardzo głośnych zabawek, należy wziąć to pod uwagę.  Najważniejsze aby zabawka była bezpieczna i posiadała odpowiednie oznaczenia.

  dźwiękowe zwierzątka

  Jakie są  zatem idealne zabawki na święta dla niemowląt? Takie, które zachęcą do kreatywnych zabaw rozwijających wyobraźnię, motorykę oraz percepcję.

  Można zainwestować w edukacyjne zabawki, które sprawią mu dużo radości, a jednocześnie będą poszerzały jego wiedzę dotyczącą otoczenia. Mięciutkie misie, przytulanki, zawieszki,  grające piłeczki, stojaki z grzechotkami sprawią mu ogromną frajdę.

   stojak gimnastyczny 2w1

  Podarowanie zbyt zaawansowanej zabawki nie jest dobrym pomysłem może wywołać frustrację malucha.

  Prezent dla małego dziecka, jak i dla starszego, powinien nie tylko dawać radość, dobrą zabawę, ale  też chronić przed nudą. Powinien  również uczyć i rozwijać zdolności oraz umiejętności. 

   

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Pomysły na mikołajkowe prezenty dla najmłodszych

  Prezenty mikołajkowe dla dzieci wcale nie muszą dużo kosztować, aby sprawić maluchowi radość, czasem wystarczy drobiazg. Ważne aby dawały sporo...

  Zamknij