Zabawki dla rocznego dziecka

  zabawki dla rocznego dzieckaTwój maluszek od leżącego niemowlaczka w bardzo szybkim czasie zmienił się w ciekawego świata bobasa. Aby, zabawić i wspomóc jego rozwój, zasypujemy malca zabawkami, pluszakami, itp.

  Czym się kierować, jakie zabawki do rocznego dziecka wybrać, aby były trafione.

  Rocznemu dziecku, które zaczyna naśladować dorosłych, można zaproponować np. zabawkowy telefon, duże klocki, czy różnego rodzaju sortery, nie znudzą się szybko, przy tym rozwijają wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność.

  Zabawki dla niemowlaka

  Maluch zaczyna trenować nowe umiejętności, np. wkładanie i wyjmowanie przedmiotów, a różnego rodzaju zabawki z lusterkami, czy dźwiękowe, zaciekawią każdego malca. Dziecko zaczyna kojarzyć dźwięki, np. kotek miauczy, a piesek szczeka.

  zabawki dźwiękowe dla niemowląt

  Pluszowe misie, kotki, zawieszki, różnego rodzaju przytulanki mogą stać się nieodłącznym przyjacielem, bez którego maluch nigdzie się nie ruszy. Znakomite się również puzzle, czy figury geometryczne, uczą logicznego myślenia oraz wspierają rozwój małej motoryki.

  puzzle dla rocznego dziecka                            puzzle dla rocznego dziecka

   

  Półtoraroczniak znakomicie poradzi sobie z budowaniem wieży, różnego rodzaju piramidkami. Do mniej więcej drugich  urodzin chłopcy i dziewczynki bawią się takimi samymi zabawkami, jednak półtoraroczny chłopiec będzie chętniej bawił się samochodami, a dziewczynka lalkami, ale poza tym większych różnic w upodobaniach nie ma.

  Sytuacja zmienia się w drugim roku życia dziecka, ale  większość zabawek może służyć z powodzeniem maluchom obojga płci. Zabawki pomagają w doskonaleniu zręczności i koordynacji, pomagają ćwiczyć precyzję ruchów.

   piramidka z kółek

  U tak małych dzieci bardzo ważny jest rozwój mowy, dlatego trzeba dużo i często dziecku czytać, polecam  różnego rodzaju książeczki, materiałowe, plastikowe, szeleszczące, z wypukłymi kształtami, grające, piszczące, naśladujące głosy zwierząt i te dla starszych dzieci np. z ruchomymi obrazkami. Przekładanie stron w  książeczce będzie  też gimnastyką dla małych paluszków. Ważne jest, żeby dla najmłodszych dzieci obrazki były realistyczne, żeby można dziecku pokazywać i nazywać jednym słowem to, co jest na obrazku.

                                                książeczka interaktywna dla małego dziecka

  Zabawki dla rocznego dziecka, jak i dla starszego, powinieny nie tylko sprawiać radość, czy świetną  zabawę, ale i uczyć. Jednak, aby dziecko było szczęśliwe z otrzymanego prezentu, upominek musi być odpowiednio dobrany do wieku dziecka i jego umiejętności.

   

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Prezent dla małego dziecka

  Nie masz pomysłu na prezent dla małego  dziecka, które " wszystko ma"? Czas ucieka, Mikołaj tuż tuż,  a ty nadal...

  Zamknij