Wybieramy pieluszki wielorazowe

  Nie takie pieluszki wielorazowe straszne, jak je malują!

  Pieluszki wielorazowe są coraz bardziej znane i lubiane. Na szczęście, pieluszka z materiału XXI wieku to już nie tylko flanela, czy tetra, ale wygodny i zdrowy produkt  dla dziecka, rodzica i środowiska.

  Co wybrać? czym się kierować?  tak naprawdę nie jest to takie trudne, wystarczy kilka informacji, aby zdecydować  co będzie  najlepsze i najbardziej funkcjonalne.

  Pieluszka do składania:

  Pieluszki wielorazowe do składania  stosuje się z majtkami ochronnymi – otulaczami. W ten sposób  pieluchowały swoje dzieci nasze mamy i babcie, tyle, że my do dyspozycji mamy nieprzemakalne, oddychające otulacze w wielu wzorach, kolorach rozmiarach. Dzisiejsze pieluszki  to nie tylko tetra, czy flanela, ale zaawansowane technologicznie wysokogatunkowe pieluchy z  bawełniany, konopi, czy bambusa. Aby maksymalnie wykorzystać pieluchę, można ją składać tak aby była jak najbardziej chłonna, w zależności od płci, wielkości dziecka, czy indywidualnych potrzeb. Pieluszek składanych nie należy prasować, gdyż ogranicza to ich chłonność. Pieluszka składana jest często wybierana przez mamy, którym zależy nie tylko na ekologii, ale również na oszczędności finansów. Różnorodność otulaczy sprawia, że pieluchowanie staje się kolorowe.

  schemat pieluch

  Otulacze stosujemy do pieluszek wielorazowych. Chronią ubranko przed zabrudzeniem i zamoczeniem. Niezbędny gdy pieluszkujemy dziecko wielorazowymi pieluszkami do składania oraz formowanymi. Otulacze mogą być wykonane z PUL, polaru lub naturalnej wełny, która w tej roli doskonale sprawdza się zarówno zimą jak i latem. Wewnętrzna ich strona pokryta jest nieprzemakalną warstwą (laminat bawełniano-poliestrowy) co pozwala  na przetarciu jej czystą szmatką i ponownemu wykorzystaniu do więcej niż jednej zmiany pieluszek. Produkowane są jako rozmiarówki lub one size, czyli od urodzenia do końca okresu pieluszkowego. Zaletą  jest bardzo szybki czas schnięcia (oddzielnie suszymy pieluszkę i majteczki), możliwość stosowania różnych wkładek.

  Bibułki jednorazowe biodegradowalne do pieluszek –  to super sposób na pozbycie się grubszych zanieczyszczeń. Bez problemu zużytą bibułkę, wraz z zawartością wyrzucamy do toalety.

  Prawie każda mama decydująca się na stosowanie wielorazówek, ma dylemat ile sztuk pieluch zakupić? Jeśli  chcemy prać pieluszki co 2-3 dni, powinno ich być około 20.

  W rozrachunku końcowym na wielorazówki wydamy tylko połowę lub mniej kwoty w porównaniu do jednorazówek, ale pieniążki trzeba wydać w pierwszych miesiącach życia dziecka. Dzięki jednak takim rozwiązaniom  wielorazówki są dostępne praktycznie dla wszystkich.

  Nie  ma idealnego zestawu dla wszystkich. Każdy rodzic ma swoje ulubione rozwiązania i marki.

  Zobacz pieluchy Bambino Mio

  pieluchy

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  W czym prać pieluszki, ubranka, czy pościel dla dzieci – problem wrażliwej skóry

  Każdy z rodziców stoi przed problemem wyboru środka do prania wśród szerokiej różnorodnej gamy dostępnej na rynku. (więcej…)

  Zamknij