W czym prać pieluszki, ubranka, czy pościel dla dzieci – problem wrażliwej skóry

  Każdy z rodziców stoi przed problemem wyboru środka do prania wśród szerokiej różnorodnej gamy dostępnej na rynku.

  Eko kule to ekologiczna alternatywa  do zwykłego proszku do prania. Są delikatniejsze od proszku , zmiękczają pranie , nie wywołują alergii. Przy silniejszych  zabrudzeniach lub braku pewności czy pranie będzie odpowiednio czyste zalecane jest stosowanie dwóch lub trzech kul jednocześnie lub odplamiacza ekologicznego.

  Orzechy piorące – To orzechy rosnące na drzewie sapindus mukorossi, który rośnie w Indiach i Nepalu. Ich substancja saponina po kontakcie z wodą zamienia się w myjącą pianę. Wg producenta nie wywołują alergii i są przyjazne dla środowiska. Działają bardziej delikatnie niż chemiczne proszki, mają wiele zastosowań: do prania, do zmywania w zmywarce, sprzątania, do mycia włosów, pielęgnacji zwierząt.

  Szare mydło to mydło potasowe, które nie zawiera sztucznych barwników i substancji zapachowych – jest naturalne i nie uczula. Nadaje się tylko do prania ręcznego, a wyprane w nim rzeczy należy dobrze wypłukać aby nie pozostały smugi od mydła.

  Proszek do prania to złożona mieszanina substancji, które w trakcie prania mają pomóc w usunięciu zabrudzeń. W proszku znajdują się również przeróżne substancje dodawane w zależności od jego przeznaczenia. Proszki przeznaczone do kolorowych ubrań zawierają polimer typu PVP, który zapobiega przenoszeniu barwnika z jednej tkaniny na drugą, natomiast do proszków do białych tkanin dodaje się rozjaśniacze optyczne.

  Pieluszki wielorazowe najlepiej traktować jak zwykłe ubranka dziecięce. Podobnie o nie dbać i prać w zalecanej przez producenta temperaturze i dawce,  bez użycia środków  wybielających czy zmiękczających.

  Dlatego do prania pieluszek, ubranek czy pościeli dla dzieci zalecane są specjalne do tego proszki. Sprawdzony proszek MIOCARE firmy BAMBINOMIO. zawiera substancje Zeolithe, jako nowoczesną alternatywę do fosfatów, które zawierają tradycyjne proszki. Jego działanie przeciwbakteryjne i bakteriobójcze oczyszcza i odświeża  pieluszki podczas prania, bez potrzeby namaczania przed praniem.

  Sprawdź proszek do prania pieluch

  Wybór środka do prania, w zależności od indywidualnych potrzeb dziecka zależy od opiekunów – to oni najlepiej wiedzą, co jest najlepsze dla ich dziecka.

   , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Jak zwiększyć skuteczność prania pieluch bez gotowania?

  Dla zwiększenia skuteczności prania pieluch bez gotowania zachęcamy dodać  jedną miarkę dodatku antybakteryjnego do proszku do prania, który oczyszcza, odświeża i...

  Zamknij