Używanie pieluch wielorazowych

 

Jest wiele powodów, dla których rodzice używają pieluszek wielorazowych dla swoich pociech. Ale najważniejsze to: zdrowie, ekonomia i środowisko.

Unikamy środków chemicznych,  które są szkodliwe dla skóry, zwiększają podrażnienia, odparzenia i alergie.

Oszczędzamy pieniądze, nie wyrzucając zużytych jednorazówek do kosza na śmieci.

Dbamy o środowisko naturalne, aby nasze dzieci i kolejne pokolenia mogły żyć zdrowo i bezpiecznie.

Popularność używania pieluch wielorazowych  z roku na rok jest coraz większa.

 

Młode pokolenie ma świadomość zagrożenia jakie powodują różnego rodzaju chemikalia, dlatego coraz częściej sięga po zdrowe produkty.

Producenci starają się rodzicom  ułatwić korzystanie z naturalnych środków. Prześcigają się w pomysłach i oferują coraz większą gamę produktów do pieluszkowania niemowląt i małych dzieci.

 Zabawki dla niemowląt ekologiczne

Oferują różne systemy pieluch dla  potrzeb  dziecka i stylu życia.

Podstawowy to pieluszka i otulacz – czyli system dwuczęściowy. Najpopularniejsze pieluszki to  bawełniane, które są miękkie, chłonne, naturalne  i oddychające, zmniejszają ryzyko podrażnień, odparzeń i alergii.

Pielucha, która bezpośrednio styka się z ciałem noworodka, musi być zdrowa. Wielorazowe pieluszki wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych. Otulacze używa się z pieluszkami  wielorazowymi. Należy  rozmiarowo dopasować do wagi dziecka.
Są też uniwersalne, regulowane za pomocą delikatnych rzepów lub nap. Dla noworodka powinniśmy wybrać otulacz najmniejszy rozmiarowo od 2 kg do 5 kg. Głównie dla jeszcze chudych nóżek i niewielkiego brzuszka.
Gdy dziecko zabrudzi  otulacz niezbyt mocno, można spłukać go pod bieżącą wodą, lub przetrzeć szmatką, jak tylko wyschnie użyć ponownie. Nie musimy prać otulaczy  po każdym przewinięciu, jeśli się nie zabrudził wymieniamy tylko pieluchę.
Pieluszki można składać aby jak najlepiej wykorzystać jej chłonność, np. inaczej dla dziewczynki i inaczej dla chłopca.Warto też zaopatrzyć się  w jednorazowe wkładki czyli  bibułkami biodegradowalne, które szybko bez problemu pomagają  zlikwidować zawartość stałą, oraz chronią dziecko przed wilgocią z pieluszki.
Dla dodatkowego zabezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy można użyć dodatkowo bardzo chłonnych wkładek MIOBOOST.

 

Świetnym rozwiązaniem są pieluszki z systemem AIO, czyli wszystko w jednym. To taki wielorazowy EKO pampers, którego można prać i używać przez wiele lat.

Zazwyczaj są produkowane w rozmiarze uniwersalnym (specjalnie regulowane). Jeden rozmiar pieluszek, dzięki temu rosną razem z dzieckiem od urodzenia do nocnika. Pieluszka ta  składa się z jednej części, którą w całości zakładamy maleństwu. Całość wrzucamy do  pralki, suszymy i ponownie zakładamy dziecku. Największą jej zaletą jest to, że jest zdrowa, ekonomiczna i banalnie prosta w użyciu.

Dzieci, u których stosowano pieluchy wielorazowe, szybciej zaczynają korzystać z nocniczka. Pomagają dzieciom pojąć “przyczynę i skutek”, uświadamiając im zachodzące w organizmie procesy fizjologiczne.

Wybór pieluszek wielorazowych sprawia, że kupujący przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów zarówno przy pierwszym, jak i przy kolejnych dzieciach.

Belgijskie badania dowodzą, że użytkowanie pieluch wielorazowych zmniejsza objętość domowych odpadów o około 9%. Można znacząco zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.

Każde dziecko w ciągu 2,5 roku, produkuje około tony odpadów pieluszkowych, które rozkładają się podobnie jak torby foliowe, około 300-500 lat. Wytworzenie pieluch wielorazowych wymaga 4 razy mniej surowców i 1,5 razy mniej energii i wody. Pielucha jednorazowa służy maksymalnie kilka godzin. Pielucha materiałowa jest użytkowana średnio 200 razy.

Stosując pieluchy wielorazowe można podreperować również swój budżet.

Jak wyliczyli producenci koszt pieluch jednorazowych przez 2,5 roku wynosi szacunkowo między 3600 a 6000 zł.

Komplet  20 pieluch wielorazowych z otulaczem, czy AIO   mniej więcej tyle potrzeba – to koszt około 1300 zł.

Jest to oszczędność rzędu 60% przy pierwszym dziecku oraz 100% przy drugim i kolejnym dziecku.

Używanie pieluch wielorazowych, sprawi, że będziemy mieli świadomość i satysfakcję, że dbamy o zdrowie naszych dzieci, swoją kieszeń i środowisko.

      Pieluchy wielorazowe

 

 

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl

  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Okrycia kąpielowe dla niemowląt

  Pojawienie się nowego członka rodziny od razu zauważymy w naszym mieszkaniu, również w łazience. Na półce, czy wieszaczku musi znaleźć się...

  Zamknij