rozwój noworodka

Odruchy noworodkowe i niemowlęce

Odruchy noworodkowe i niemowlęceMaleństwo będąc jeszcze w łonie mamy, otrzymywało wiele bodźców zewnętrznych, ale były one tłumione przez otaczające go wody płodowe i ścianę macicy.

Po przyjściu na świat, wszystko jest wyostrzone, noworodek, ma prawo się bać, a naszym obowiązkiem jest mu najłagodniej pomóc przejść z bezpiecznego, ciepłego, brzucha mamy, do nowego świata.

Noworodek  przez pierwsze tygodnie życia sprawia wrażenie jakby nie mógł poradzić sobie z otaczającym go światem, wygina się, pręży, chaotycznie macha rączkami i nóżkami.

Czytaj dalej →

nowy członek rodziny  Tematy: , , . 0

Pierwsze dni w domu z noworodkiem

Pierwsze dni z noworodkiem.jpgNowy członek w Twojej rodzinie, ciekawość i chęć odwiedzin przez bliskich, to naturalne. Jak też to, że w pierwszych dniach, a nawet tygodniach po porodzie możesz nie mieć na to ochoty. Nie czuj się z tego powodu winna.

To piękny i trudny czas dla młodej mamy. Pierwsze dni w domu z noworodkiem. Masz prawo być zmęczona, obolała i niewyspana, czasami występującą depresją poporodową, kłębiącymi się myślami czy dam radę, świadomością, że jest się odpowiedzialnym za tę maleńką istotkę. W waszym życiu nastąpiła ogromna zmiana i musicie mieć czas, aby odnaleźć się w nowej roli.

Czytaj dalej →

nowy członek rodziny  Tematy: , , , , . 0

Jakie są objawy nietolerancji laktozy u niemowląt

 

Nietolerancja laktozy to częsty problem związany z trawieniem, polegający na niemożności trawienia laktozy przez organizm ją przyjmujący.

Intensywność oraz częstotliwość objawów zależy od ilości przyjmowanej laktozy oraz od indywidualnych predyspozycji. Nietolerancja laktozy oznacza występowanie objawów po spożyciu pokarmu zawierającego laktozę, która jest dwucukrem składającym się z glukozy i galaktozy, występującym tylko w mleku ssaków . Znajduje się zarówno w mleku krowim jak i ludzkim.

 

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Zabawy wspomagające rozwój niemowlęcia

Poznawanie siebie w zabawce z lusterkiemJuż od pierwszych dni życia maluszka, zabawa jest bardzo ważna. Szczególnie ważny jest kontakt  rodzica z dzieckiem, bawiąc się z nim na jego „poziomie” wspomagamy harmonijny rozwój naszego dziecka.

Są zabawy, do których nie potrzeba drogich zabawek, a które stymulują rozwój poznawczy i emocjonalny dziecka.

Potrzebujesz tylko trochę wolnego czasu, który całkowicie poświęcisz niemowlęciu.

Czytaj dalej →

zabawki dla niemowląt  Tematy: , , , , , , , , . 0

Kolka u noworodka leczenie

Leczenie kolki niemowlęcej – kiedy udać się do lekarza i jakie leki zastosować?

Pomimo, że kolka jelitowa ma przejściowy charakter i dość typowe objawy  nie mające wpływu na prawidłowy wzrost i rozwój niemowlęcia, to jednak w przypadku nasilonych dolegliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem.

Konieczne jest wykluczenie innych przyczyn obserwowanych dolegliwości,  między innymi:
infekcje układu moczowe
zapalenie ucha środkowego
alergie
uwięzienie przepukliny
nietolerancje pokarmowe

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Kolka u noworodka objawy

Kolką  niemowlęcą, czyli jelitową określa się napadowy, nie dający się ukoić płacz (krzyk) z podkurczaniem nóżek, zwiększonym obwodem brzuszka spowodowanym nagromadzoną  ilością gazów jelitowych i „przelewaniem” treści jelitowej.  Noworodek jest rozdrażniony, niespokojny, wydaje przeraźliwy wrzask, któremu towarzyszy zaczerwienienie twarzy i prężenie się.
Zdarza się, że niemowlę oddaje zielone stolce z domieszką śluzu i jednoczesnym wydaleniem dużej ilości gazów. Dolegliwości powtarzają się cyklicznie. Wzrost i rozwój dziecka nie ulega zaburzeniu.

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Kolka u noworodka

Kolka to przypadłość doskwierająca większości niemowlętom, która spędza sen z powiek i zaburza spokój rodziców. Kolka nie jest chorobą, jest to jedynie przykra dolegliwość, która mija. Występuje u ok. 30-40% noworodków. Jednak, gdy nastąpi pierwszy atak kolki  warto by dziecko zbadał pediatra i wykluczył inne przyczyny. Podobne objawy jak przy kolce występują przy niektórych chorobach układu pokarmowego jak np. niedrożności jelit czy przy infekcjach. U malutkich dzieci często jednym z pierwszych objawów infekcji jest właśnie ból brzuszka.

Jak rozpoznać, że nasze maleństwo ma kolkę?

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Zabawy dla niemowlaka

zabawa z mamąRozwój dziecka  najintensywniej przebiega w pierwszym roku życia, a szczególnie w pierwszych  sześciu miesiącach. Ale już od pierwszych dni życia, odpowiedni kontakt z rodzicami zapewni sukcesy w rozwoju  dziecka.  Rodzice odgrywają najistotniejszą rolę w rozwoju malucha pokazując mu świat i dostarczając nowych wrażeń, bodźców, przez bezpośredni kontakt i zabawę. Pierwsza zabawa dla niemowlaka to przytulanie.

Czytaj dalej →

zabawki dla niemowląt  Tematy: , . 1

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Specjalny rabat

Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

Kupon rabatowy 15 zł

Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

Imię: *
Email: *