noworodek

  Odruchy noworodkowe i niemowlęce

  Odruchy noworodkowe i niemowlęceMaleństwo będąc jeszcze w łonie mamy, otrzymywało wiele bodźców zewnętrznych, ale były one tłumione przez otaczające go wody płodowe i ścianę macicy.

  Po przyjściu na świat, wszystko jest wyostrzone, noworodek, ma prawo się bać, a naszym obowiązkiem jest mu najłagodniej pomóc przejść z bezpiecznego, ciepłego, brzucha mamy, do nowego świata.

  Noworodek  przez pierwsze tygodnie życia sprawia wrażenie jakby nie mógł poradzić sobie z otaczającym go światem, wygina się, pręży, chaotycznie macha rączkami i nóżkami.

  Czytaj dalej →

  nowy członek rodziny  Tematy: , , . 0

  Pierwsze odwiedziny noworodka

  pierwsze odwiedziny noworodkaTo ogromnie  przeżycie nie tylko dla mamy, ale także dla nowo narodzonego dziecka.

  Dzieciątko przez dziewięć miesięcy żyło spokojnie w brzuchu mamy, czuło się bezpiecznie,  nagle przyszło na świat pełen dźwięków i kolorów.

  Nowo narodzony maluch, zanim otoczone zostanie przez tłumy osób, które chcą je zobaczyć, musi przystosować się do życia w naszym świecie.

  Czytaj dalej →

  nowy członek rodziny  Tematy: , , , . 0

  Pierwsze dni w domu z noworodkiem

  Pierwsze dni z noworodkiem.jpgNowy członek w Twojej rodzinie, ciekawość i chęć odwiedzin przez bliskich, to naturalne. Jak też to, że w pierwszych dniach, a nawet tygodniach po porodzie możesz nie mieć na to ochoty. Nie czuj się z tego powodu winna.

  To piękny i trudny czas dla młodej mamy. Pierwsze dni w domu z noworodkiem. Masz prawo być zmęczona, obolała i niewyspana, czasami występującą depresją poporodową, kłębiącymi się myślami czy dam radę, świadomością, że jest się odpowiedzialnym za tę maleńką istotkę. W waszym życiu nastąpiła ogromna zmiana i musicie mieć czas, aby odnaleźć się w nowej roli.

  Czytaj dalej →

  nowy członek rodziny  Tematy: , , , , . 0

  Jaki prezent dla niemowlaka – pierwsza wizyta

  Jaki prezent dla niemowlakaZ pierwszą wizytą do domu, w którym właśnie zamieszkał nowy obywatel tego świata, nie wypada przyjść z pustymi rękami.

  Wybierając się w odwiedziny do świeżo upieczonych rodziców, warto mieć ze sobą upominek dla ich nowo narodzonego dziecka.

  Co kupić, idąc z pierwszą wizytą do noworodka? Jaki prezent podarować maleństwu?

  Jego wybór, zwłaszcza dla osób, które nie mają doświadczeń z dziećmi, może okazać się nie małym problemem.

  Czytaj dalej →

  prezent dla niemowlaka  Tematy: , , , , , . 0

  Co czuje dziecko w brzuchu mamy?

  Co czuje dziecko w brzuchu mamy?Na wychowanie i funkcjonowanie w  świecie naszego dziecka  mamy wpływ już  od jego poczęcia.  Dlatego warto zapoznać się  z tym co czuje dziecko w brzuchu mamy. Pomoże nam w tym nauka zwana psychologią prenatalną.

  W językach chińskim i japońskim słowo „łono” oznacza „pałac dziecka”. Co możesz zrobić, aby dziecko czuło się w twoim brzuchu jak w pałacu?

  Czytaj dalej →

  wiadomości  Tematy: , , , , . 0

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *