kolki u niemowlat

Jakie są objawy nietolerancji laktozy u niemowląt

 

Nietolerancja laktozy to częsty problem związany z trawieniem, polegający na niemożności trawienia laktozy przez organizm ją przyjmujący.

Intensywność oraz częstotliwość objawów zależy od ilości przyjmowanej laktozy oraz od indywidualnych predyspozycji. Nietolerancja laktozy oznacza występowanie objawów po spożyciu pokarmu zawierającego laktozę, która jest dwucukrem składającym się z glukozy i galaktozy, występującym tylko w mleku ssaków . Znajduje się zarówno w mleku krowim jak i ludzkim.

 

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Kolka u noworodka leczenie

Leczenie kolki niemowlęcej – kiedy udać się do lekarza i jakie leki zastosować?

Pomimo, że kolka jelitowa ma przejściowy charakter i dość typowe objawy  nie mające wpływu na prawidłowy wzrost i rozwój niemowlęcia, to jednak w przypadku nasilonych dolegliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem.

Konieczne jest wykluczenie innych przyczyn obserwowanych dolegliwości,  między innymi:
infekcje układu moczowe
zapalenie ucha środkowego
alergie
uwięzienie przepukliny
nietolerancje pokarmowe

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Kolka u noworodka objawy

Kolką  niemowlęcą, czyli jelitową określa się napadowy, nie dający się ukoić płacz (krzyk) z podkurczaniem nóżek, zwiększonym obwodem brzuszka spowodowanym nagromadzoną  ilością gazów jelitowych i „przelewaniem” treści jelitowej.  Noworodek jest rozdrażniony, niespokojny, wydaje przeraźliwy wrzask, któremu towarzyszy zaczerwienienie twarzy i prężenie się.
Zdarza się, że niemowlę oddaje zielone stolce z domieszką śluzu i jednoczesnym wydaleniem dużej ilości gazów. Dolegliwości powtarzają się cyklicznie. Wzrost i rozwój dziecka nie ulega zaburzeniu.

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Kolka u noworodka

Kolka to przypadłość doskwierająca większości niemowlętom, która spędza sen z powiek i zaburza spokój rodziców. Kolka nie jest chorobą, jest to jedynie przykra dolegliwość, która mija. Występuje u ok. 30-40% noworodków. Jednak, gdy nastąpi pierwszy atak kolki  warto by dziecko zbadał pediatra i wykluczył inne przyczyny. Podobne objawy jak przy kolce występują przy niektórych chorobach układu pokarmowego jak np. niedrożności jelit czy przy infekcjach. U malutkich dzieci często jednym z pierwszych objawów infekcji jest właśnie ból brzuszka.

Jak rozpoznać, że nasze maleństwo ma kolkę?

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Specjalny rabat

Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

Kupon rabatowy 15 zł

Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

Imię: *
Email: *