Syntetyczne substancje zapachowe i wybielacze optyczne

karmienie

Wiele białych substancji takich jak papier czy tkaniny w wyniku działania słońca, czy prania z biegiem czasu, po prostu nabierają żółtego odcienia.

Promieniowanie widzialne odbite od takiej tkaniny czy papieru posiada zwiększoną ilość promieniowania o barwie żółtej w stosunku do promieniowania o barwie niebieskiej. Przywrócenie bieli można uzyskać zmniejszając ilość promieniowania o barwie żółtej i poprzez mechaniczne naniesienie na tkaninę lub papier nieznacznych ilości barwnika błękitnego, takim barwnikiem jest powszechnie stosowana ultramaryna, a taki zabieg  nosi nazwę podniebieszczania bieli.

Uzyskanie białego koloru  tkaniny można też uzyskać nanosząc na nie niewielkie ilości bezbarwnych barwników fluoryzujących.

Jednak dużo zdrowszym bieleniem jest wybielacz tlenowy. Środek wzmacniający moc prania.

dziecko

Czysty wybielacz tlenowy, działa poprzez uwalniany tlen od 50oC, przy namaczaniu już od 30oC. Uwalnia siłę czystego tlenu w celu usunięcia trudnych plam i rozjaśnienia bieli w naturalny sposób. Nie ma już potrzeby używania chloru i wybielaczy optycznych, niezdrowych dla naszego organizmu.

Nadaje się zarówno do prania tkanin białych i kolorowych. Usuwa plamy i zapobiega szarzeniu. Może być również stosowany do namaczania bardzo zabrudzonych ubrań. Produkt taki jest  przyjazny środowisku i otoczeniu. Nie zawiera wybielaczy optycznych, syntetycznych aktywatorów wybielających i szkodliwego dla roślin nadboranu.

dziecko

Syntetyczne substancje zapachowe i wybielacze optyczne  są  też wykorzystywane do wytwarzania białka, przez co pranie staje się jaśniejsze, a zapach świeższy, można je znaleźć w tradycyjnych proszkach do prania.

Jednak takie wybielacze i substancje zapachowe mogą pozostać po praniu w tkaninie i podrażniać skórę.

Dlatego Producent proszku do prania Bambino Mio, wprowadził nowoczesną alternatywę do tradycyjnych proszków. Zastosowane detergenty nie zanieczyszczają środowiska, ale przede wszystkim są  bezpieczne, bez efektów  ubocznych.
proszek do prania ekologiczny

Proszek Miocare jest idealny dla każdego rodzaju dziecięcej odzieży – białej i kolorowej, świetnie sprawdza się w praniu  pieluch. Mały 800g kartonik wystarcza na około 10 prań.

Naturalny i biodegradowalny – wykonany ze składników roślinnych i mineralnych.

W swoim składzie nie posiada barwników, wybielaczy optycznych i substancji zapachowych, co jest bardzo ważne szczególnie u noworodków, zbyt intensywne zapachy mogą podrażniać układ oddechowy. Jest odpowiedni dla wrażliwej skóry.
dodatek antybakteryjny do prania pieluch

Jeśli jednak uważasz, że Twoje pranie nie jest zbyt białe i ma nijaki zapach, można do każdego prania użyć 1 łyżkę dodatku antybakteryjnego MIOFRESH, który głęboko oczyszcza tkaninę, czyli sanityzuje. Produkt ten jest również bezzapachowy. Proszek  MIOCARE i dodatek MIOFRESH, jest skuteczny w praniu już w 30 st. C.

Pieluch i odzieży nie trzeba gotować, ani prasować.

Wybierając proszek warto również zwrócić uwagę na wydajność proszku, niska cena za  duże opakowanie może być złudna. Niektóre małe opakowania są  bardziej wydajne, zajmują mniej miejsca w szafkach, nie narażają na dodatkowe dźwiganie, w ogólnym bilansie mogą być bardziej wydajne i ekonomiczne.

Kosz na brudne pieluchy Bambino MioJeśli używasz proszków  z Syntetycznymi substancjami zapachowymi i wybielaczami optycznymi,  a Twoje dziecko ma wrażliwą skórę, lub jest alergikiem, pieluszki trzeba płukać kilkakrotnie, aby wybielacze optyczne i syntetyczne substancje zapachowe zostały zupełnie usunięte. Dlatego warto  używać detergentów nie-biologicznych, które są wolne od wybielaczy optycznych i syntetycznych, zaoszczędzi to nam pracy, środków finansowych , ale przede wszystkich najważniejsze jest zdrowie.

 

 

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl

  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Zabawki na dzień dziecka dla najmłodszych

  Dzień Dziecka coraz bliżej, czym obdarować  Dzieci w tym niezwykłym dniu? Chciałam zaproponować kreatywną zabawkę na dzień dziecka dla najmłodszych,...

  Zamknij