Śpiworek czy kołderka dla niemowlaka

 

Czym przykryć dziecko, by w nocy nie marzło i nie budziło się z zimna?

Co wybrać na początek: rożek, otulaczek, śpiworek, czy  kołderkę?

Rożek –  ma kształt kwadratu,  jest ocieplony i wygląda jak taka mała kołderka,

Otulaczek –  ma kształt kokonu, zazwyczaj nie ma żadnego ocieplenia.

Śpiworek –  jak sama nazwa mówi kształt worka  na grubych ramiączkach, dostępne również z rękawkami.

Kołderka – prostokąt, dostępne również ze sznureczkami na rogach do przywiązania kołderki do szczebelek.

                                                       śpiworek do spania                   kołderka dla niemowlaka

Śpiworek czy kołderka dla niemowlaka? Niektóre noworodki  uwielbiają czuć wokół siebie  przestrzeń i dają znać, kiedy coś krępuje im ruchy, inne przeciwnie, wolą być ciasno owinięte kocykiem, becikiem lub rożkiem. Młodzi rodzice zadają sobie pytanie czym najlepiej przykryć niemowlę, aby nie było mu za zimno, za ciepło, by było bezpieczne i czuło się komfortowo.

W sezonie grzewczym wydawałoby się, że nie ma problemu, jednak pediatrzy zalecają, by zimą przykręcać grzejniki w dziecięcym pokoju tak, by temperatura nie przekraczała 21ºC (gdy jest cieplej, w nosku dziecka wysuszają się śluzówki, a to  może być jedną z przyczyn częstych infekcji). Grubość okrycia powinna być dostosowana do pory roku w jakiej urodzi się Wasz maluch.

Ocieplenie  powinno być tak zoptymalizowane, aby noworodek ani się w nim nie przegrzewał ani nie wyziębiał.

Każde niemowlę, niezależnie w której porze roku się urodził, potrzebuje otulenia  i  chce nadal czuć się jak w brzuchu mamy. Stąd noworodki otula się w rożek, otulaczek, kocyk lub większą pieluszkę tworząc coś w rodzaju kokonu. Daje to dziecku poczucie ciasnoty, bezpiecznej i znanej z ostatnich 9 miesięcy przebywania w brzuchu mamy. Takie otulenie malucha pomaga mu   zaadoptować nową rzeczywistość, uspokaja, ogranicza też występowanie odruchu Moro (czyli gwałtownego rozprostowywania rączek i nóżek, jakby na skutek czegoś, czego się  przestraszył), często budzi maluszki.

Oprócz rożków i otulaczy dostępne są na rynku śpiworki dla dzieci, czyli po prostu coś co przypomina zwykły śpiwór, tylko jest na grubych “ramiączkach”, które zakłada się dziecku na ramionka, a nóżki leżą w części przypominającej śpiwór. Szczególnie polecam w okresach jesienno – zimowych.  Maluchy na prawdę dobrze się w nim czują. Kołderka tak nie opatula, a utulone chętniej i spokojniej śpi w swoim  łóżeczku.

Śpiworek zakładamy, gdy nasz maluch będzie miał ok. 2 miesięcy. Jest idealnym rozwiązaniem, by podczas snu zapewnić dziecku bezpieczne okrycie, z którego nie będzie się rozkopywał i nie będzie dla niego zagrożeniem. Każde dziecko rozkopuje się i wierci w łóżeczku, przykryte kołderką  może nasunąć ją na główkę, a nóżki zaplątać  w szczebelkach.  Aby dziecko nie zmarzło, należy pilnować, czy jest przykryte, więc rodzic po takiej nocy jest zmęczony i  niewyspany.  Dlatego śpiworki są rewelacyjnym rozwiązaniem nie tylko, dla niemowląt, ale  i w szczególności dla dzieci starszych, to właśnie one rozkopują się najbardziej.

Babycalin

Śpiworek, czy kołderka dla niemowlaka, bez względu na to wybierzemy, wszystkie okrycia powinny być  wykonane z miłych w dotyku, zdrowych i trwałych materiałów. Noworodek obcuje z nim bezpośrednio, dotykając w szczególności buzią i innymi nieokrytymi częściami ciała.

Dlatego powinien być wyprodukowany z materiałów delikatnych i zdrowych  dla skóry dziecka. Materiały wykorzystane do produkcji,  powinny spełniać standardy produktów dopuszczonych dla dzieci.

Na rynku są dostępne śpiworki regulowane, rosną razem z dzieckiem. Posiadają specjalne zapięcia na dole śpiworka i wiązania pod paszkami,  które pozwalają na zmniejszenie go, a co za tym idzie, dłużej posłużą naszym dzieciom. Są przeznaczone  dla dzieci od 6 do 36 m-ca.

 

Śpiworki są nie tylko do spania, ale również na spacery. Mają różne grubości, na jesień, zimę i na wiosnę.  Na jesienne zimowe  i wiosenne chłody najlepiej spisują się śpiworki polarowe. Warto zwrócić uwagę aby śpiworek  miał otwór na wysokości bioderek, który pozwala na zapięcie dziecka w Maxi Cosi lub foteliku samochodowym. Suwak pod szyjką powinien być zabezpieczony miękką klapką zamkniętą na zatrzask.

Takie okrycia są najbardziej bezpieczne i wygodne nie tylko dla maluszków, ale i dla przedszkolaków.

 

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl

  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Używanie pieluch wielorazowych

    Jest wiele powodów, dla których rodzice używają pieluszek wielorazowych dla swoich pociech. Ale najważniejsze to: zdrowie, ekonomia i środowisko....

  Zamknij