Pranie pieluch wielorazowych

MilaPieluszki wielorazowe najlepiej traktować jak zwykłe ubranka dziecięce. Prać w zalecanej temperaturze  z innymi ciuszkami,  bez użycia płynu zmiękczającego, który  zatyka  pory w delikatnej bawełnie czy  mikropolarze.

Wybór proszku dla dzieci  pozostawiam rodzicom – to oni najlepiej wiedzą, który już jest sprawdzony i nie drażni dziecka.

Na rynku jest duży ich wybór,  ważne aby  można w nim prać wszystkie rodzaje pieluch wielokrotnego użytku jak również pościel, czy odzież.

 

Jednak przede wszystkim należy zwrócić uwagę, aby nie zawierał żadnych enzymów, barwników czy wybielaczy i aby był łagodny dla skóry dziecka. Tego typu proszki  do prania dla dzieci nie mają tak silnych składników piorących jak normalne. Dzięki temu ryzyko wystąpienia alergii, czy podrażnień jest znikome.

Pranie pieluch wielorazowych to dzisiaj bardzo proste zajęcie. Dzisiejsze proszki mają działanie bakteriobójcze  i przeciwbakteryjne, oczyszczają i odświeżają pieluszki podczas prania, bez potrzeby namaczania przed praniem, nie trzeba ich gotować.

Warto też zwrócić uwagę na wydajność proszku, niska cena za opakowanie może być złudna. Niektóre małe opakowania proszku, są bardziej wydajne, zajmują mniej miejsca w szafkach, nie narażają nas na dodatkowe dźwiganie, w ogólnym bilansie mogą być bardziej ekonomiczne i ekologiczne.

Oto kilka przykładów:

Lovela 1,8 kg                 wystarcza na 11 prań

Bambino mio 800g     wystarcza na 10 prań

Jelp 2,4 kg za                wystarcza na 28 prań

Dzidziuś 3 kg                 wystarcza na 21 prań.

 Pranie pieluch wielorazowych

Prane robimy po to, aby pozbyć się zabrudzeń, ale przede wszystkim chcemy zlikwidować szkodliwe bakterie. Nasze babcie gotowały pieluszki i ubranka dla dzieci, bo uważały, że w ten sposób pozbędą się szkodliwych bakterii. Jednak nauka idzie do przodu i już wiemy, że dziecku zagraża konkretny typ bakterii- czyli bakterie mezofile, badania naukowe potwierdzają, że  giną już temperaturze około 10 stopni C.

Obalając mit naszych babć – aby zlikwidować chorobotwórcze bakterie wystarczy  wykonać  pranie w niskiej temperaturze i  też jest skuteczne. Jednak dopranie pieluszki czy odzieży do czysta wymaga  temperatury około 30 stopni C i oczywiście proszku dostosowanego do takiej temperatury.

Do zwiększenia skuteczności prania zachęcam dodanie 1 miarki dodatku antybakteryjnego MIOFRESH, który również wspomaga usuwanie uciążliwych plam, dezynfekuje, sanityzuje, czyli głęboko oczyszcza pieluszki.

dodatek antybakteryjny do prania pieluch

Po jakimś czasie używania pieluch wielorazowych gromadzą się w tkaninie resztki proszku do prania a nawet pewne bakterie, pieluszki mogą nieprzyjemnie pachnieć i zmniejsza się ich chłonność wilgoci.

Aby wyeliminować nieprzyjemne zapachy, przywrócić chłonność i miękkość pieluszkom, można  od czasu do czasu (co 4-5 miesięcy) moczyć pieluszki w ciepłym roztworze miofresh Bambino Mio  przez co najmniej 2 godziny (30 ml miofresh na każde 5 litrów wody). Unikalny, dodatek antybakteryjny MIOFRESH do proszku do prania sanityzujący zapewnia bezpieczeństwo i skuteczność nawet w niskiej temperaturze.

Nie ma potrzeby prania w wyższej temperaturze, po co zużywać więcej energii i wody na dłuższe i kosztowniejsze pranie.

Pranie pieluch wielorazowych w wysokich temperaturach może spowodować uszkodzenie materiału czy  zmniejszyć ich chłonność, dlatego też nie prasujemy ich, nie ma potrzeby. Co jest kolejną dużą zaletą,  od razu po wyschnięciu mogą być użyte. I znów oszczędzamy cenny czas i energię.

Warto pomyśleć o zakupie  wiaderka z pokrywką, które eliminuje przykre zapachy.

Można połączyć go z siatką do przechowywania i przenoszenia brudnych pieluszek z wiaderka do pralki. Należy zwrócić uwagę, aby wiadro miało specjalne haczyki do zamocowania siatki, to ułatwi nam wkładanie brudnych pieluch.

 

 

 

Pranie pieluszek wielorazowych zdecydowanie ułatwi nam stosowanie bibułek jednorazowych, które zakłada się na pieluszkę. Przepuszczają wilgoć do wnętrza pieluchy zatrzymując jednocześnie zabrudzenia stałe.

Pieluszka pozostaje bez grubszych zabrudzeń. Bibułka, która się rozkłada wraz z zawartością ląduje w kanalizacji, a nie jak  jednorazówka na wysypiskach śmieci, gdzie razem z dioksynami, bakteriami coli i wirusami, zatruwa Ziemię przez kolejnych kilkaset lat.

Bibułki jednorazowe Bambino MioBibułki do pieluszek wielorazowych MIOLINERS wykonane są  w 100%  ze skrobi kukurydzianej, są naturalne i  rozkładają się całkowicie nie zapychając toalet.

Warto listki bibułek mieć przy sobie, gdyż dzięki nim utrzymanie czystości pieluszki i suchości skóry dziecka jest łatwiejsze.

Stosując bibułki, pieluszkowanie będzie wygodniejsze i szybsze.

 

 

 

Dzieci, u których stosowano pieluchy wielorazowe, szybciej zaczynają korzystać z nocniczka. Pomagają dzieciom pojąć “przyczynę i skutek”, uświadamiając im zachodzące w organizmie procesy fizjologiczne.

Używanie pieluch wielorazowych, sprawi, że będziemy mieli świadomość i satysfakcję, że dbamy o zdrowie naszych dzieci, swoją kieszeń i środowisko.

 

 

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl

  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Odruchy noworodkowe i niemowlęce

  Maleństwo będąc jeszcze w łonie mamy, otrzymywało wiele bodźców zewnętrznych, ale były one tłumione przez otaczające go wody płodowe i...

  Zamknij