Inne

Wychowanie dziecka od niemowlaka do przedszkolaka

Kiedy dziecko z niemowlaka staje się już małym człowiekiem, do jego rodziców  dociera myśl, że muszą zadbać o jego dobre  wychowanie. Uświadamiamy sobie  jak wielki ciąży na nas obowiązek.

Wiele pytań kłębi się w głowie młodego rodzica, który chce dla swojego najukochańszego dziecka wszystkiego co najlepsze, oby tylko nie przesadzić  z dobrocią i nadopiekuńczością.

Jak wychowywać dziecko, by od początku kształtować dobre nawyki, rozwijać jego kreatywność, zdolność samodzielnego myślenia.

Jak rozwijać i pielęgnować miłość małżeńską mimo stresów i wyzwań związanych z wychowywaniem małego dziecka. Każdy dzień przynosi nowe sytuacje, w których musimy oprócz zapewnienia opieki iść w stronę dobrego wychowywania.

Wychowanie dziecka od niemowlaka do przedszkolaka. Kilka podstawowych wskazówek dla rodziców, którzy chcą wychować dobre i mądre dzieci a nie dać się zwariować.

Czytaj dalej →

Inne, wiadomości  Tematy: , , . 0

Turystyczne krzesełko dla dziecka

Y1091-2

 

Wakacje, wspólne wyjazdy, odwiedziny u cioci, babci, czy dziadka, zabieramy ze sobą naszego malucha i cieszymy się wspólnie spędzonymi chwilami. Nasz malec, w centrum zainteresowania, szczęśliwy biega i zabawia nasz wszystkich, ale przychodzi czas na karmienie, czy chwilę odpoczynku.

Maluszek powinien mieć swoje miejsce, spokojnie i bezpiecznie  usiąść i zająć się  jedzeniem, czy  ulubioną zabawką.

Dlatego warto zaopatrzyć się w niewielkich rozmiarów turystyczne krzesełko dla dziecka 

Czytaj dalej →

Inne, wakacje  Tematy: , , . 0

Jakie są objawy nietolerancji laktozy u niemowląt

 

Nietolerancja laktozy to częsty problem związany z trawieniem, polegający na niemożności trawienia laktozy przez organizm ją przyjmujący.

Intensywność oraz częstotliwość objawów zależy od ilości przyjmowanej laktozy oraz od indywidualnych predyspozycji. Nietolerancja laktozy oznacza występowanie objawów po spożyciu pokarmu zawierającego laktozę, która jest dwucukrem składającym się z glukozy i galaktozy, występującym tylko w mleku ssaków . Znajduje się zarówno w mleku krowim jak i ludzkim.

 

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Kolka u noworodka leczenie

Leczenie kolki niemowlęcej – kiedy udać się do lekarza i jakie leki zastosować?

Pomimo, że kolka jelitowa ma przejściowy charakter i dość typowe objawy  nie mające wpływu na prawidłowy wzrost i rozwój niemowlęcia, to jednak w przypadku nasilonych dolegliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem.

Konieczne jest wykluczenie innych przyczyn obserwowanych dolegliwości,  między innymi:
infekcje układu moczowe
zapalenie ucha środkowego
alergie
uwięzienie przepukliny
nietolerancje pokarmowe

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Kolka u noworodka objawy

Kolką  niemowlęcą, czyli jelitową określa się napadowy, nie dający się ukoić płacz (krzyk) z podkurczaniem nóżek, zwiększonym obwodem brzuszka spowodowanym nagromadzoną  ilością gazów jelitowych i „przelewaniem” treści jelitowej.  Noworodek jest rozdrażniony, niespokojny, wydaje przeraźliwy wrzask, któremu towarzyszy zaczerwienienie twarzy i prężenie się.
Zdarza się, że niemowlę oddaje zielone stolce z domieszką śluzu i jednoczesnym wydaleniem dużej ilości gazów. Dolegliwości powtarzają się cyklicznie. Wzrost i rozwój dziecka nie ulega zaburzeniu.

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Kolka u noworodka

Kolka to przypadłość doskwierająca większości niemowlętom, która spędza sen z powiek i zaburza spokój rodziców. Kolka nie jest chorobą, jest to jedynie przykra dolegliwość, która mija. Występuje u ok. 30-40% noworodków. Jednak, gdy nastąpi pierwszy atak kolki  warto by dziecko zbadał pediatra i wykluczył inne przyczyny. Podobne objawy jak przy kolce występują przy niektórych chorobach układu pokarmowego jak np. niedrożności jelit czy przy infekcjach. U malutkich dzieci często jednym z pierwszych objawów infekcji jest właśnie ból brzuszka.

Jak rozpoznać, że nasze maleństwo ma kolkę?

Czytaj dalej →

Inne  Tematy: , , . 0

Pieluchy wielorazowe – rodzaje

Pielucha wielorazowa – wszystko w jednym  system AIO i SIO  swoim kształtem  i sposobem zakładania przypominają pieluchy jednorazowe, więc nie ma problemu z ich zakładaniem. Dzięki napom z przodu pieluszki, można idealnie dopasować rozmiar  do dziecka. Unikalny system kieszeni umożliwia łatwe wysunięcie pieluszki do prania i szybsze suszenie.

Czytaj dalej →

Inne, pieluchy wielorazowe  Tematy: , , , , . 0

Zaprojektowane przez Klienter.pl

Specjalny rabat

Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

Kupon rabatowy 15 zł

Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

Imię: *
Email: *