Pomysł na prezent dla małego dziecka

  Jest wiele okazji do wręczania prezentów maluszkom, takich jak: narodziny, chrzciny, urodziny, dzień dziecka, itp.

  Szukamy oryginalnych i wyjątkowych pomysłów na prezent dla małego dziecka, takich, które dzieci pokochają. Zdarza się, że są takie, które po krótkim czasie trafiają w kąt.

  Warto zatem poświęcić chwilę na znalezienie czegoś odpowiedniego dla maleństwa.  Niemowlęta są bardzo ciekawe otaczającego je świata, ich umysł chłonie jak gąbka.

   

  Jednak należy pamiętać, że nadmiar bodźców może malucha szybko zmęczyć, dlatego nie powinniśmy przesadzać z ilością zabawek w jego otoczeniu.

  zabawki dla małego dziecka

  Dla najmłodszych dzieci, czyli niemowląt, polecam kontrastowe, najlepiej czarno-białe  zabawki, stymulujące wzrok dziecka i umysł.

  Grzechotki, zainteresują każdego malca, a gryzaki, nie tylko zabawią, ale również wspomogą w bolesnym ząbkowaniu.

  Ciekawym i praktycznym pomysłem na prezent będzie łańcuszek do smoczka, który zabezpieczy ulubiony smoczek malucha przed zgubieniem. Kolorowe elementy łańcuszka zainteresują i zabawią każde dziecko.

  playgro hoopla   łańcuszek do smoczka

  Maty edukacyjne spełnią rolę, nie tylko kocyka, ale zadbają o wszechstronny rozwój dziecka i zapewniają gimnastykę mięśni.

  Wszelkiego rodzaju książeczki, na początek te z materiału to wstęp do świata książek i bajek a przy okazji malec ćwiczy paluszki przekładając strony książeczek, odkrywa różne niespodzianki takie jak piszczałki, lusterka, tasiemki, które dzieci lubią  ssać i tarmosić, stymuluje to zmysły dziecka i uspakaja je.

   

  książeczka jak się czujeszksiążeczka dla niemowlaka

  Znakomicie sprawdzają się wszelkiego rodzaju przytulanki, miśki, kotki, króliczki czy szmaciane lale podarowane niemowlęciu, mogą zostać  najwierniejszym przyjacielem i towarzyszem bez którego  malec nigdzie się nie ruszy.

  Maluchy uwielbiają zabawki z lusterkami, rozwijają wyobraźnię i kreatywność małego dziecka, oraz  wspomogą  prawidłowy rozwój.

  zabawki lamaze

  Dla nieco starszego maluszka, roczniaka, proponuję instrumenty muzyczne, granie na nich pozwala dziecku wzmacniać poczucie rytmu,  uczy koncentracji, pomaga rozwijać koordynację oko-ręka i zdolności manualne.

  Różnego rodzaju samochodziki rozbudzą dziecięcą wyobraźnię, rozwijają orientację przestrzenną oraz poczucie kierunku i odległości. Zabawki do ciągnięcia zachęcą roczniaki do trenowania  i nauki i chodzenia,  wspierają rozwój koordynacji ruchowej.

  Wszelkiego rodzaju układanki, proste puzzle, uczą logicznego myślenia i ćwiczą zdolności manualne. Znakomicie sprawdzają się klocki,  zabawa nimi  rozwija wyobraźnię, sprawność manualną, koordynację wzrokową i kreatywność. Są przydatne w nauce liczenia i rozpoznawania kolorów.

  puzzle dla rocznego dziecka

   

  W tym okresie maluchy zdobywają i trenują nowe umiejętności takie jak samodzielne przemieszczanie się z miejsca na miejsce. Uwielbiają zabawy  wkładania i wyjmowania przedmiotów, znakomicie sprawdzają się wszelakie sortery, oraz zabawki dźwiękowe z  miłymi dla ucha dźwiękami.

  Pomysł na prezent dla małego dziecka, to jedno, wybór to drugie. Przede wszystkim należy pamiętać, aby zabawki były bezpieczne i dostosowane do wieku dziecka. To dwie podstawowe zasady.

  Dla tak małych dzieci ważne jest aby były to zabawki proste, łatwe w uchwyceniu,  będą rozwijać wyobraźnię i kreatywność, przy okazji wspierają prawidłowy rozwój – czyli przyjemne z pożytecznym.

  grzechotki dla niemowląt    gryzaki dla niemowlaka

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Ekologiczne pieluszki wielokrotnego użytku

  Używając pieluch wielorazowych wyprodukowanych z naturalnych materiałów zapewnimy, zdrowie i komfort  naszym dzieciom. Zdowie naszych milusińskich, to najważniejsze zadanie dla...

  Zamknij