Plażowanie z niemowlakiem

  pieluchy do pływania Bambino Mio

   

  Plażowanie z maluchem to kusząca wizja spędzenia wakacji, jednak wielu rodziców małych dzieci zastanawia się, czy to bezpieczne?

  I co niemowlę może robić na plaży?

  Światło słoneczne poprawia samopoczucie, przyjemnie rozgrzewa, ale i jest również szkodliwe. Musimy koniecznie zadbać o ochronę skóry. Szczególnie tej najbardziej wrażliwej – niemowląt i dzieci. Skóra niemowlęcia i małego dziecka jest niedojrzała, a jej warstwy znacznie cieńsze i niż skóra dorosłego człowieka.

  Wychodząc na plażę, musimy pamiętać, że skóra niemowlęcia nie wytwarza jeszcze melaniny, czyli barwnika zabezpieczającego przed promieniowaniem UV.

  Wszystko to sprawia, że promienie ultrafioletowe głębiej wnikają w skórę dziecka niż w skórę dorosłego i maluch szybciej ulega poparzeniu. Niemowląt w ogóle nie wolno opalać, do szóstego miesiąca życia powinny przebywać wyłącznie w cieniu. Nawet wtedy trzeba dokładnie  smarować dziecko kremem z filtrem ochronnym, ponieważ  słońce opala również tam!

  Dla niemowląt i małych dzieci najlepsze  są kremy specjalnie dla nich przeznaczone, z filtrami o bardzo wysokim współczynniku ochrony – SPF. Filtry chronią skórę przed szkodliwym promieniowaniem UVA i UVB.

  Jeśli wybieramy się z dzieckiem na plażę albo długi spacer, podczas którego nie uda nam się uniknąć przebywania na słońcu, powinniśmy założyć  maluchowi kapelusik lub czapeczkę z daszkiem. Odpowiednie nakrycie głowy zabezpieczy skórę główki i  ochroni  oczka, których niemowlak nie potrafi jeszcze zmrużyć. Starsze dziecko warto zaopatrzyć w okulary przeciwsłoneczne, z certyfikatem UV i zawsze  pamiętać o piciu, najlepiej wody a nie napojów słodzonych.

  pieluszki do pływania wielorazowe

  Pediatrzy polecają wczasy nad Bałtykiem niejadkom, alergikom i dzieciom, które często chorują. Morskie powietrze, nasycone jodem, ma dobroczynny wpływ na drogi oddechowe malucha, a także na jego odporność. Ponadto wysokie ciśnienie panujące nad morzem sprawia, że niemowlę czuje się tam lepiej, a jego organizm przyswaja więcej tlenu.

  Plażowanie z niemowlakiem, czy starszym dzieckiem, przyniesie wiele radości,  ale każdy opiekun powinien mieć  oczy dookoła głowy. Nie spuszczaj dziecka z oka, w tłumie ludzi może szybko się zgubić.

  Kąpiel w morzu i ściganie z falami to ulubiona zabawa starszych dzieci. Młodsze zafascynowane będą plażą czyli  gigantyczną piaskownicą. Warto zabrać ze sobą odpowiednie zabawki, np. wiaderko, foremki oraz łopatki.

  Wbrew  opiniom, nawet półroczny maluch może razem z mamą lub tatą pluskać się w morzu. Słona woda  hartuje organizm, działa antybakteryjnie, przeciwgrzybicznie. Taka kąpiel nie powinna jednak trwać dłużej niż 5-6 minut. Po wyjściu na brzeg należy koniecznie opłukać dziecko słodką, ciepłą wodą z plażowego prysznica albo z butelki.

  Do kąpieli przydadzą się specjalne rękawki pływackie, kółko pływackie z bezpiecznym wsadem dla niemowląt.

  Należy pamiętać o zabezpieczeniu pupy. Idealne na plaże będą pieluchy kąpielowe w których maluch  czuje się  swobodnie, lekko, a jego pupa będzie  chroniona przed bakteriami i piaskiem. Bakterie znajdujące się w piasku mogą powodować zakażenie dróg moczowych.

             

  Można używać do kąpieli specjalnych pieluch jednorazowych, lecz idealną  alternatywą będą pieluchy wielorazowe, ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie dla rodziców pluskających malców. Kupujemy jedne, które wystarczą aż do momentu kiedy dziecko z nich wyrośnie. Dzięki temu wyjeżdżając na  wakacje zabieramy ze sobą jedną czy dwie sztuki, a nie stos jednorazówek, wyrzucanych do śmieci – tym samym dbamy również o środowisko.

  Większość z nich jest wykonana z rozciągliwej  tkaniny, są idealne nawet dla najbardziej aktywnych dzieci!  Świetnie nadają się na plażę, jak i na basen. Sprawdzone  majteczki  kąpielowe Angielskiej firmy BAMBINO MIO,  znakomicie chronią dziecięcą pupę. Wygodne, lekkie bez balastu. A dla naszych księżniczek zaprojektowali śliczne,  wesołe stroje kąpielowe, aby czuły się jak prawdziwe damy. Wykonane z rozciągliwej  tkaniny, są idealne nawet dla najbardziej aktywnych Dzieci!

   

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Drewniane zabawki dla dzieci

  Zabawki z drewna trudno zniszczyć, zatem są na długie lata. Są bardzo ładne, ich design sprawia, że są nie tylko...

  Zamknij