Pierwsze wakacje z niemowlakiem

  Wakacje z niemowlakiem  wyglądają inaczej niż we dwoje, ale to nie znaczy, że nie będą przyjemne. Rodzice niemowlęcia obawiają się długiej podróży z małym dzieckiem.

  Jeśli mamy wątpliwości, czy zabrać ze sobą maluszka i jak zorganizować pierwsze wakacje z niemowlakiem, warto zapoznać się z kilkoma radami i zastanowić się, czy jesteśmy na to gotowi.

  Oderwiecie się od codzienności, nacieszycie się sobą i odetchniecie czystym powietrzem. Naładujecie swoje „baterie” poczujecie  się szczęśliwsi.
  Trzeba jednak pamiętać o kilku zasadach.

  Przede wszystkim dobrze zaplanować termin wakacji, spakować  ubrania na ciepłe i chłodne dni,  nie zapomnieć o ukochanych zabawkach naszego dziecka. Nie zabierajmy ich  zbyt dużo, ważne, by wziąć te, które dziecko dobrze zna i lubi,  pomogą mu odnaleźć się w nowym miejscu.

  Pomyślcie o urlopie poza najwyższym sezonem, zwłaszcza jeśli chcecie spędzić go nad Bałtykiem. Pod koniec sierpnia czy na początku września nad polskim morzem nadal będzie ciepło, za to znikną tłumy plażowiczów i spadną ceny noclegów.
  Z niemowlęciem nie warto wyjeżdżać do zatłoczonych miejsc.
  Ciężko wam będzie poruszać się z wózkiem, a hałas i spaliny z samochodów będą drażniły malucha.
  Zarówno nad Bałtykiem, jak i na Mazurach, czy w górach  jest wiele spokojnych i czystszych okolic,  a to  najlepszy pomysł na urlop z dzieckiem.

  Odradzamy podróży  z niemowlakiem po świecie. Ze względu na znaczne zmiany klimatu i w wielu przypadkach konieczność szczepień ochronnych, na które niemowlak jest jeszcze zbyt mały. Jeśli chcecie wyjechać gdzieś za granicę, wybierzcie się do któregoś z krajów europejskich, np. Włoch, Francji czy krajów skandynawskich.
  Warto sprawdzić przepisy drogowe dotyczące przewozu dzieci w krajach, przez które będziecie przejeżdżać (np. czy wolno przewozić malucha w gondoli). Jednak wybierając się na urlop z niemowlakiem, pamiętaj aby podróż nie była zbyt męcząca i długa.

  Jeśli pojedziecie samochodem koniecznie zamontuj w nim rolety przeciwsłoneczne. Pamiętaj też, że dziecko musi podróżować w foteliku samochodowym. Niemowlę nie powinno jednak spędzać w nim więcej niż dwie godziny dziennie – pozycja półleżąca może nadmiernie obciążać delikatny kręgosłup.
  Jeśli podróż będzie trwała dłużej, co godzinę powinniście robić postoje, na których trzeba wyjąć dziecko z fotelika i zmienić jego pozycję, ponowić na rękach, czy położyć na płasko. Na dłuższą podróż zamiast fotelika lepsza będzie gondola wózka, ale musi ona  posiadać możliwość zamontowania w samochodzie i mieć swoje własne pasy bezpieczeństwa.

  W podróż najlepiej wyruszyć wcześnie rano, Obojętne, czy jedziecie samochodem, czy pociągiem . Nie jest wtedy jeszcze gorąco i zwykle nie ma też wielkiego ruchu. Jadąc po południu, można utknąć w korku i  narażacie się na upały.

   

  Malucha najlepiej ubierać na cebulkę, zdejmując w razie potrzeby kolejne ubrania. Gdy rozebrane dziecko zaśnie, trzeba je przykryć lekkim kocykiem.

  Zbyt ciepłe ubieranie dziecka zaburza proces termoregulacji. Dziecko może się spocić, na skórze malca mogą pojawić się potówki. Owiane chłodniejszym powietrzem, łatwo się  przeziębi.

   

   

  Gdy w samochodzie jest bardzo gorąco, można włączyć klimatyzację, ale tak, by temperatura w aucie nie była niższa od tej na dworze o więcej niż pięć stopni,  inaczej dziecko może się przeziębić. W pokoju hotelowym lepiej jej nie włączać, a po prostu otworzyć okna. W klimatyzatorach, zwłaszcza starszej generacji, lubią zagnieździć się grzyby i bakterie wywołujące  zakażenia dróg oddechowych. Poza tym klimatyzacja zwiększa nieznacznie ciśnienie w pomieszczeniu, przez co dziecko może być podenerwowane.

  Jeśli wybieracie się do miejscowości, w której przeważają piaszczyste dróżki, bardziej niż wózek przyda wam się nosidełko lub chusta, spacery będą  wygodniejsze.

  Wybierając się nad morze, warto wziąć ze sobą namiot plażowy i niewielki leżaczek,  dziecko będzie mogło w nim leżeć bez obawy, że zostanie obsypane piaskiem. Dla większego maluszka warto zabrać  mały dmuchany basenik, do którego nalejecie na plaży trochę wody, by dziecko mogło się w niej popluskać. Basenik może również służyć  jako podróżna wanienka.

   

  Zabierz ze sobą pieluszki do kąpieli i okrycie kąpielowe.

  Pieluszki wielorazowe przydają się przede wszystkim na basenie, czy plaży. Ich głównym zadaniem jest “przytrzymanie” kupki. Poza tym nie nasiąkają wodą niż zwykłe pieluchy.  Chronią przed piaskiem, aby nie dostał się w intymne części ciała dziecka, a tym samym przed bakteriami z piasku. Zawsze noś przy sobie kocyk i dodatkowe ubranko na wypadek, gdyby gwałtownie się ochłodziło.

   

   

  Na wakacjach starajcie się dostosować do potrzeb dziecka. Jeśli jest zmęczone, połóżcie malca spać. Ważne, by wakacje zbyt mocno nie zmieniły dotychczasowego rytmu dnia dziecka, karmienie, kąpiel i sen powinny pozostać w tych  samych porach co w domu. Wyjątek stanowią spacery. Warto wychodzić na nie częściej niż zwykle. Pamiętajcie, że skórę dziecka trzeba chronić przed każdym wyjściem, nawet gdy spacerujesz z nim wózku,  słońce opala również w cieniu.

  pierwsze wakacje z niemowlakiem

   

  Nie wybierajcie się na całodniowe wycieczki, bo może to oznaczać więcej stresu niż przyjemności. Z niemowlakiem najlepiej zwiedzać bliskie okolice w porze, kiedy dziecko jest przyzwyczajone do pobytu na dworze. Czas na wycieczce leci szybko, maluch  może zgłodnieć. Dlatego zawsze zabieraj dla niego coś do jedzenia i picia, ubranko, kocyk, czystą pieluszkę,wilgotne chusteczki.

  Nigdy nie pozostawiaj malucha samego, nawet gdy słodko śpi, nawet przez sen malec mógłby się np. zakrztusić. Nigdy też nie zostawiaj dziecka pod opieką kogoś, kogo dopiero co poznałaś.

   

  W upalne dni skóra dziecka  odparza się wyjątkowo szybko. Aby uniknąć kłopotów, zawsze miej przy sobie wilgotne chusteczki, czystą pieluszkę i krem przeciw odparzeniom. Spacery wzmacniają odporność dziecka, organizm styka się na dworze z drobnoustrojami a organizm uczy się  reagować. Poza tym dostarczają dziecku dużo więcej  tlenu, który poprawia pracę tkanek i wpływa na rozwój mózgu. Dziecko które nawdycha się świeżego powietrza, będzie lepiej spało w nocy.

  Bez względu na to, gdzie jedziesz, pamiętaj, żeby zawsze mieć przy sobie dowód ubezpieczenia i książeczkę zdrowia dziecka.

  Jeśli dobrze zorganizujesz pierwsze wakacje z niemowlakiem, będzie to niezapomniana przygoda, nasze dzieci rosną bardzo szybko, na drugi rok nasz niemowlak będzie już biegał.

   

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Pieluchy wielorazowe aio

    To wejście w nowy świat pieluchowania i zmiana nastawienia rodzica, a także  nowa jakość dla dziecka. Producenci pieluch prześcigają...

  Zamknij