Pierwsze odwiedziny noworodka

  pierwsze odwiedziny noworodkaTo ogromnie  przeżycie nie tylko dla mamy, ale także dla nowo narodzonego dziecka.

  Dzieciątko przez dziewięć miesięcy żyło spokojnie w brzuchu mamy, czuło się bezpiecznie,  nagle przyszło na świat pełen dźwięków i kolorów.

  Nowo narodzony maluch, zanim otoczone zostanie przez tłumy osób, które chcą je zobaczyć, musi przystosować się do życia w naszym świecie.

  Kiedy powinny nastąpić pierwsze odwiedziny noworodka?  Rodzina i znajomi chcieliby jak najszybciej zobaczyć maleństwo. Co zrobić, by nie przeszkadzali, tylko byli dla mamy i dziecka radością?

  pierwsze odwiedziny

  Dla niektórych mam nawał gości to prawdziwy koszmar. Nie są jeszcze gotowe, zmęczone i obolałe, czują się nieatrakcyjne, trzeba dać im troszkę czasu, aby te pierwsze wizyty zapamiętały pozytywnie. Dlatego taka  wizyta zawsze powinna być uzgodniona z rodzicami maleństwa.

  Jednak pierwsze wizyty gości najlepiej zaplanować na czas kiedy niemowlę skończy pierwszy miesiąc. Oczywiście trudno zabronić jej  dziadkom, oni mają prawo odwiedzić upragnionego wnuka, czy wnuczkę wcześniej. Dalsza rodzina, przyjaciele, czy znajomi powinni trochę  poczekać.

  W pierwszym miesiącu życia maluszek jest szczególnie wrażliwy na infekcje. Wirusy i bakterie, które nie są groźne dla dorosłego, noworodkowi mogą zaszkodzić. To dlatego, że jego system odpornościowy, nie jest jeszcze w pełni dojrzały. W brzuchu mamy malec był doskonale chroniony przed drobnoustrojami, teraz musi mieć czas, aby zaaklimatyzować się w nowych warunkach.

  Odwiedziny gości warto ograniczyć do 2-3 osób jednocześnie, natłok spowoduje gwar i rozdrażnienie dziecka i mamy. Dobre rady i pouczenia cioci czy babci, nie zawsze są dobre, młoda mama nie powinna się nimi denerwować, zazwyczaj nie robią tego w złej wierze. Chcą być po prostu przydatne. Jednak  od czasów, kiedy to one były młodymi mamami wiele się zmieniło w pielęgnacji, jak i w wychowaniu dzieci.  Zaufaj swemu instynktowi, to ty jesteś matką i ty  decydujesz.

  Ustalając termin wizyty należy wziąć pod uwagę porę dnia. Najlepsze są  godziny popołudniowe. Pod wieczór dziecko zmęczone wrażeniami z całego dnia, może płakać. Wizyta nie może być zbyt długa. Jeśli maluszek jest w trakcie snu, nie należy go nie budzić.

  To on jest gospodarzem i  do niego należy dostosować przebieg wizyty. Rozmowy powinny być spokojne, bez podniesionego głosu, nagłych wybuchów radości, czy zachwytu. Noworodek jest bardzo wrażliwy na wszelkie, docierające do niego bodźce. Nie tylko maleństwo, ale także jego mama ma prawo być zmęczona.

  Kiedy odczuje  oznaki zmęczenia, czy rozdrażnienia, ma prawo poproś o skrócenie wizyty i zaproponować inny termin. Goście powinni to zrozumieć. Każdy z odwiedzających nowego członka rodziny, chciałby przynieść drobny upominek, czy prezent.

  prezent dla noworodkaprezent dla noworodka            

   

  Dobrze byłoby uzgodnić to z rodzicami noworodka, żeby nie był to kolejny kaftanik, czy śpioszki, w jednym małym rozmiarze. Dziecko bardzo szybko rośnie, może warto pokusić się o bardziej praktyczny, do codziennego użytku.

  Bardzo przydatne  i ułatwiające pieluchowanie są  jednorazowe bibułki biodegradowane, czy chusteczki do pielęgnacji dziecka,  używa się ich kilka razy dziennie,  jeśli nawet będą  w nadmiarze, nigdy ich za wiele.

  chusteczki nawilżane

   

  Pierwsze odwiedziny noworodka, powinny być radością nie tylko dla gości, ale również dla mamy i dziecka.

   

   

   

   

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Pierwsze dni w domu z noworodkiem

  Nowy członek w Twojej rodzinie, ciekawość i chęć odwiedzin przez bliskich, to naturalne. Jak też to, że w pierwszych dniach,...

  Zamknij