Pierwsza książeczka mojego dziecka

  książeczka do łóżeczkaCzy kupowanie książeczek niemowlętom  ma sens?

  Oczywiście, że tak!

  Dla prawidłowego rozwoju malucha, konieczna jest właściwa stymulacja różnego rodzaju zmysłów.  Dostarczenie dziecku przedmiotów dostosowanych do wrażliwych oczu noworodka pozwala w sposób prawidłowy rozwinąć i wzbogacić jego dojrzałość wzrokową. ?


  Proste kształty, wzory, kontrastowe kolory,  wyraźne kontury najlepiej stymulują rozwój psychiczny dziecka, począwszy od umiejętności poznawczych, a skończywszy na społeczno-emocjonalnych.

  Książeczki zawierające treści dopasowane do możliwości  maluszków pomagają nie tylko stymulować ich wzrok, ale także  zdolność kojarzenia,  koordynację wzrokowo-ruchową. Świat widziany oczami maluszka jest dwuwymiarowy, bez głębi, jakby przypominał obraz widziany przez zamgloną szybę.  Książeczki powinny być  odpowiednio zaprojektowane, aby wpływały na jego rozwój emocjonalny już od pierwszych dni życia.

  W pierwszym etapie rozwoju, wzrok dziecka przyciągają ostre, kontrastowe i wyraziste kolory takie jak: czarny, biały i czerwony.

  Zadajesz sobie pytanie jaka powinna być pierwsza książeczka mojego dziecka?  Doskonałym książkowym początkiem,  są książeczki do łóżeczka, kontrastowe,  mocowane np. do szczebelek łóżeczka.

  Czytanie książeczek nawet niemowlętom przyczynia się do budowania więzi z dzieckiem. Maluch, słuchając dźwięku głosu rodzica, przyzwyczaja się do intonacji, rytmu, czy tempa wypowiadanych słów, co jest niezwykle cenne z uwagi na właściwy rozwój mowy dziecka. Wspólne oglądanie ilustracji pozwoli Ci budować więź z dzieckiem dbać o jego rozwój już od pierwszych chwil spędzanych razem!

  Są również wspaniałym wprowadzeniem maluszka w świat książek. W drugim etapie życia dziecko jest zachęcane do unoszenia główki, a takie  elementy  jak lusterko w którym maluch zobaczy swoje odbicie, piszczałki, czy szeleszczące materiały, stymulują wyobraźnię oraz kreatywność. Należy jednak  zwrócić szczególną uwagę na to czy są bezpieczne, czy mają łagodnie zaokrąglone rogi,  z czego są wykonane, a twarde kartki trudne do odgryzienia. Książeczka powinna być  poświęcona  jakiemuś tematowi np. warzywom , zwierzątkom, przyrodzie, domowi itp. Wprowadza dziecko w świat , kolorów, kształtów, a rodzicom stwarza okazję do snucia opowieści o otaczającym  świecie.

   

  Specjalnie z myślą o niemowlętach powstały mięciutkie, kontrastowe, dźwiękowe z  różnymi fakturami materiałowymi książeczki.

  Właśnie taka  powinna być pierwsza książeczka mojego dziecka.

  Nie warto jednak ograniczać się jedynie do nich. Niemowlęctwo to okres przejściowy i ani się obejrzysz, jak twój maluch zacznie wypowiadać pierwsze słowa.

   

   

  książeczkaPrzydadzą mu się wtedy solidne podstawy doboru słów właściwych do okoliczności oraz możliwość naśladowania różnego rodzaju dźwięków.

  Kolejnym zakupem powinny być książeczki ze stronami, piszczałkami, elementami szeleszczącymi, czy dźwiękami naśladującymi np. odgłosy zwierząt, przyrody.

   

   

   

   

   

   

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Kiedy i jak nauczyć dziecko korzystania z nocnika

  Najważniejszą rzeczą jest to, aby dziecko było przygotowane na rozpoczęcie nauki. Jeżeli pominiemy ten fakt, trening może okazać się bardzo...

  Zamknij