Pieluchy wielorazowe

pieluchy wielorazoweW ostatnich latach pieluchy  wielorazowe są coraz bardziej popularne,  jednak nadal wielu rodzicom na  to hasło, cierpnie skóra.

Jednak dzisiejsze pieluchy wielorazowe: materiał, wygląd, czy krój, to produkt zaawansowany technologicznie, niczym nie przypomina tetry z przed lat.

Wielorazówka jest tak samo łatwa w obsłudze jak pielucha jednorazowa, lecz w ogólnym bilansie znacznie tańsza i zdrowsza.

Skóra dziecka ma kontakt z naturalnymi oddychającymi tkaninami jak bawełna, bambus, czy z włókna  kukurydzy, nie ma w nich  chemii,  jak w jednorazówkach i nie chodzi tylko o substancje zapachowe, ale przede wszystkim wiążące wilgoć poliakrylany.

Jednorazówki są wytworzone z  nieoddychającego tworzywa, to tak jakby pupa dziecka była  w worku foliowym, powodują wzrost temperatury moszny u małych chłopców z 34° do 37°, co może wpłynąć na późniejszą niepłodność mężczyzn.

pielucha wielorazowa z otulaczem                       zestaw startowy pieluch wielorazowych Bambino Mio

Jest wiele powodów, dla których rodzice używają pieluszek wielorazowych dla swoich pociech. Ale najważniejsze to: zdrowie, ekonomia i środowisko.

Unikamy środków chemicznych,  które są szkodliwe dla skóry, zapobiegają alergii, podrażnieniom  i odparzeniom skóry. Oszczędzamy pieniądze, nie wyrzucając zużytych jednorazówek do kosza na śmieci. Dbamy o środowisko naturalne, aby nasze dzieci i kolejne pokolenia mogły żyć zdrowo i bezpiecznie.

Pieluchy wielorazowe są miękkie i wygodne gwarantują idealną absorbcję wilgoci i przepuszczalność powietrza, dzięki czemu nie trzeba ich zmieniać za każdym razem.

W zależności od  osobistych upodobań , do wyboru mamy kilka rodzajów pieluszek:

Podstawowe i najbardziej popularne to: pieluszka+otulacz

pieluszka podstawowa z otualczem                   otulacz z pieluchą wielorazową

.

Pieluszki do składania:

Może być znana nam tetra, czy flanela, ale aby pieluszkowanie było łątwe zachęcam do zakupu pieluch bawełnianych typu prefold.

Po ich odpowiednim złożeniu: inaczej dla chłopca i inaczej dla dziewczynki, (aby maksymalnie wykorzystać jej chłonność), na pieluszkę nakładamy otulacz. Nie trzeba ich gotować, ani prasować.

Otulacz:

To majteczki wykonane z oddychającego PUL, polaru, mikrofibry, lub wełny. Ubieramy  na pieluszki do składania lub na pieluszki formowane, w celu ochrony ubrania dziecka przed zamoczeniem.

Zapięcia na nappy, czy rzepy  są łatwe, szybkie w użyciu i bardzo delikatne  pozwalające na dostosowanie ich do indywidualnego rozmiaru każdego dziecka.

Otulaczy nie musimy prać po każdym użyciu, jeśli nie jest zabrudzony, wystarczy  przetrzeć go czystą szmatką i ponownie  wykorzystać do więcej niż jednej zmiany pieluszki. Otulacze są rozmiarowe, lub uniwersalne.

otulacze do pieluch

Pieluszki z kieszenią (pocket):

Składa się z dwóch warstw: wewnętrznej , uszytej np. z mikropolaru, który odprowadza wilgoć do wkładki  i zewnętrznej, chroniącej  ubranko przed zamoczeniem.  Do kieszonki pomiędzy  warstwami,  wsuwamy wkładkę chłonną, np: z mikrowłókna, bawełny, bambusa, konopi. Zazwyczaj pieluszki są w komplecie, można dokupić dodatkowe wkładki chłonne MIOBOOST.

Pieluszki z kieszenią dostępne są  jako rozmiarówki, lub uniwersalne. Zaletą tych pieluszek jest bardzo szybki czas schnięcia, oddzielnie suszymy wkładkę i oddzielnie pieluszkę,  można  stosować różne  wkładki.

pieluchy wielorazowe miosolo

Pieluszka AIO (all in one):

Wygląda jak pieluszka z kieszonką, ale ma połączoną wkładkę z otulaczem na stałe. Pieluszka nie przesuwa się.

Dzięki napom z przodu pieluszki,  można idealnie dopasować rozmiar  do dziecka. Przeznaczone dla dzieci od 3kg do 18kg. Jeden rozmiar pieluszek, rosną razem z dzieckiem.

Zapięcia na rzep (które dzięki systemowi Velcro® są odporne na zniszczenia) umożliwiają dopasowanie rozmiaru w obwodzie dziecka.

Unikalny system kieszeni umożliwia łatwe wyjęcie pieluszki do prania i szybsze suszenie. Nie trzeba ich prasować.

Są bardzo trwałe, mogą być długo przechowywane i używane przy kolejnych dzieciach. Bardzo proste w obsłudze, to taki wielorazowy pampers.

Pieluchy wielorazowe od urodzenia do nocnika

Pieluszki formowane (fitted):

Pieluszki  przypominające kształtem pieluchy jednorazowe, zapinane na rzepy, napy, lub wiązane.  Wykonane mogą być z bawełny, bambusa, konopi, mikrowłókna. Na pieluszkę należy założyć otulacz, który ochroni ubranko przed zamoczeniem.

Pieluchy wielorazowe należy zakupić w ilości około 15-20 szt, przy takiej ilości pranie będzie wypadało co  2-3 dni.

pieluchy wielorazowe

Warto też zaopatrzyć się  w jednorazowe wkładki czyli  bibułki biodegradowalne, nakładamy „listek” na pieluszkę, szybko bez problemu pomagają  zlikwidować zawartość stałą, oraz chronią dziecko przed wilgocią z pieluszki. Bibułkę z zawartością wyrzucamy do toalety i po kłopocie.

Dla dodatkowego zabezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy można użyć  bardzo chłonnych wkładek MIOBOOST

akcesoria do pieluch wielorazowych

Nie zrażaj się początkową niechęcią do wielorazówek, nawet po dwóch, trzech niepowodzeniach. Jeśli przecieka, to raczej nie jest to  wina pieluszki, lecz sposobu jej założenia. Najważniejsze, żeby materiał dobrze przylegał przy pachwinach.

Pranie pieluch wielorazowych to dzisiaj bardzo proste zajęcie. Dzisiejsze proszki mają działanie bakteriobójcze  i przeciwbakteryjne, oczyszczają i odświeżają pieluszki podczas prania, bez potrzeby namaczania przed praniem, nie trzeba ich gotować, ani prasować.

Pieluszki wielorazowe

Oszczędzamy pieniądze, nie wyrzucając zużytych jednorazówek do kosza na śmieci. Dbamy o środowisko naturalne, aby nasze dzieci i kolejne pokolenia mogły żyć zdrowo i bezpiecznie. Każde dziecko w ciągu 2,5 roku, produkuje około tony odpadów pieluszkowych, które rozkładają się podobnie jak torby foliowe, około 300-500 lat. Wytworzenie pieluch wielorazowych wymaga 4 razy mniej surowców i 1,5 razy mniej energii i wody. Pielucha jednorazowa służy maksymalnie kilka godzin. Pielucha materiałowa jest użytkowana średnio 200 razy.

Stosując pieluchy wielorazowe można podreperować również swój budżet.

Jak wyliczyli producenci koszt pieluch jednorazowych przez 2,5 roku wynosi szacunkowo między 3600 a 5000 zł.

Komplet  20 pieluch wielorazowych z otulaczem, czy AIO   mniej więcej tyle potrzeba – to koszt około 1300 zł.

Jest to oszczędność rzędu 60% przy pierwszym dziecku oraz 100% przy drugim i kolejnym dziecku.

Dzieci, u których stosowano pieluchy wielorazowe, szybciej zaczynają korzystać z nocniczka. Pomagają dzieciom pojąć “przyczynę i skutek”, uświadamiając im zachodzące w organizmie procesy fizjologiczne.

zestaw nocnik+majtki treningowe i nalepki nagrody

Używanie pieluch wielorazowych, sprawi, że będziemy mieli świadomość i satysfakcję, że dbamy o zdrowie naszych dzieci, swoją kieszeń i środowisko.

 

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl

  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Zabawki dla rocznego dziecka

  Twój maluszek od leżącego niemowlaczka w bardzo szybkim czasie zmienił się w ciekawego świata bobasa. Aby, zabawić i wspomóc jego...

  Zamknij