Oduczanie sikania w pieluchy

  majtki treningowe Bambino Mio

   

  Lato to najlepszy czas na oduczanie sikania w pieluchy.

  Moment, kiedy dziecko umie załatwiać swoje potrzeby do nocnika to wielkie wydarzenie w jego życiu, wielki  krok ku niezależności i byciu już dużym.

  To również wielka ulga dla rodziców w życiu codziennym i dla budżetu domowego.

   

   

   

   

  Dla maluchów ten sposób załatwiania swoich potrzeb jest również komfortowy, pieluszka nie ugniata ich i mają większą swobodę ruchu.

  Nie należy jednak malca zmuszać do rezygnacji z pieluchy, lepiej poczekać na odpowiedni czas. Są dzieci, które opanowują tą sztukę dość wcześnie bo mając niespełna rok, ale gdy twoje dziecko ma 2 latka i nadal nie korzysta z nocnika nie ma się czym martwić.

  Moment tej dojrzałości zależy indywidualnie od dziecka i nadchodzi między 15 a 36 miesiącem życia.  Zazwyczaj mówi się, że trening czystości powinno się rozpocząć około 18 miesiąca. Wczesne korzystanie z nocnika wcale nie świadczy o jego inteligencji, po prostu jest mu tak wygodniej. W końcu nadejdzie czas, że powie do widzenia  pieluszce.

  Lato to najlepszy pora na oduczanie sikania w pieluchy.

  Oczywiście nic samo nie przychodzi i należy maluszkowi w tym pomóc

   Jak rozpoznać, ze dziecko jest już gotowe?

  Takie czynności jak:

  • samodzielne siadanie,
  • wstawanie,
  • pokonywanie schodów,
  • kopanie piłki,
  • naśladowanie gestów dorosłych,
  • próba samodzielnego jedzenia,
  • domaganie się niezależności,
  • zainteresowanie nocnikiem i mokrą pieluszką, wskazują, że można spróbować u malca nauki oduczania siusiania w pieluszkę.

  Trzeba pamiętać, że nie można robić tego na siłę, dziecko może się zablokować. Nie można zmuszać maluszka, aby dojrzewało za szybko. Zbyt duża presja, aby siadało na nocnik, może jedynie opóźnić ten proces. Zachęcaj dziecko do siadania na nocnik, wyjaśnij do czego służy, czego oczekujesz od niego, nagradzaj za ociągnięcie celu.

  Można wyrobić pewien rytm sadzania na nocnik, przyzwyczaić do siadania o pewnych porach, zaraz po przebudzeniu, po drzemce. Pozostaw nocnik  np. w przymkniętej łazience, aby dziecko miało łatwy dostęp do niego i mogło się z nim oswoić. Pokaż malcowi, gdzie trafia zawartość z nocnika.  Każda nauka ma swoje wpadki, a lato to najlepszy czas na oduczanie sikania w pieluchy. Mniej odzieży, łatwiej zdjąć posiusiane majteczki.

   

  Bardzo pomocne mogą okazać się majteczki treningowe.  Dziecko będzie miało  poczucie, że jest już  duże i nie potrzebuje pieluszek.  W przeciwieństwie do pieluch, dziecko może samo zdejmować i ubierać majtki, dzięki temu będzie się czuło dorosłe.

  Jednak majtki treningowe to nie pielucha, są pomocne w nauce, jeśli dziecko już próbuje siadać na nocnik, nie zdąży i zdarzy się mała wpadka. Dają dziecku poczucie wilgoci  i powoli uświadamia  że ten dyskomfort mu przeszkadza. Trenerki są uszyte jak zwykłe majtki, ale mają wszytą warstwę chłonną, która chroni ubranie, skarpetki, buty, przed przemoczeniem.

  Pamiętaj jednak, że maluszek kontrolujący swoje potrzeby fizjologiczne w dzień, wciąż może potrzebować pieluszki w nocy. Nauczyć się budzić na siusiu, to kolejny etap.

  Pamiętaj, że dziecko ma swój rytm, każdy jest inny, a rodzic musi się dostosować i nieco  mu w tym pomóc.

   

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Plażowanie z niemowlakiem

    Plażowanie z maluchem to kusząca wizja spędzenia wakacji, jednak wielu rodziców małych dzieci zastanawia się, czy to bezpieczne? I co...

  Zamknij