Kolka u noworodka leczenie

  Leczenie kolki niemowlęcej – kiedy udać się do lekarza i jakie leki zastosować?

  Pomimo, że kolka jelitowa ma przejściowy charakter i dość typowe objawy  nie mające wpływu na prawidłowy wzrost i rozwój niemowlęcia, to jednak w przypadku nasilonych dolegliwości zawsze należy skontaktować się z lekarzem.

  Konieczne jest wykluczenie innych przyczyn obserwowanych dolegliwości,  między innymi:
  infekcje układu moczowe
  zapalenie ucha środkowego
  alergie
  uwięzienie przepukliny
  nietolerancje pokarmowe

  Jak pomóc?  – wiele porad doświadczonych mam można również uzyskać na forach.
  Leczenie domowe to postępowanie zapobiegawcze.Przede wszystkim należy zwalczyć lęk u rodziców, uświadomić ich, że kolka u noworodka jest częstą dolegliwością u dzieci i nie wynika z ich błędnego postępowania.
  Czasami wystarczy delikatny masaż brzuszka ręczny lub wspomagany np. specjalną podkładką na kolki.
  Ułożenie dziecka na brzuszku na zwiniętym ręczniku, ciepłe okłady, regularny, spokojny rytm dnia.

  Jeżeli zajrzelibyśmy do wnętrza brzuszka dziecka, okazałoby się, że jelita i narządy jamy brzusznej nie są poukładane, są  poskręcane i pozawijane na wszystkie strony. Do tego większość z nich jest ułożona głęboko, poza zasięgiem naszego dotyku. Dlatego jedyny w miarę „skuteczny” sposób masowania bolącego brzuszka stanowi masaż „globalny”, angażujący całe ciało dziecka i pozwalający na wzajemne uciskanie, przemieszczanie się, a w rezultacie masowanie wszystkich narządów jamy brzusznej.
  Można wspomóc działaniem środków farmakologicznych, których efekty wynikają najczęściej z działania tonizującego, rozkurczowego i uspokajającego emocje.

  Właściwa technika karmienia niemowlęcia  w lekko uniesionej pozycji, karmienie bez pośpiechu, odpowiednia ilość pokarmu – nie przekarmiać dziecka, specjalne butelki i smoczki z odpowiednio dobranymi otworami  zapobiegające połykaniu nadmiernej ilości powietrza.Należy pamiętać aby po każdym posiłku dziecku się odbiło.

  Podczas karmienia piersią przede wszystkim w pierwszym okresie życia dziecka ważne jest:
  wyeliminowanie z diety matki mleka i jego przetworów, ostrych przypraw, kofeiny, warzyw powodujących wzdęcia (fasola, brokuły, kapusta).
  Mitem jest, że picie mleka jest konieczne do zwiększenia laktacji. Na rynku jest wiele dostępnych herbatek wspomagających laktację, a nie powodujących nadwrażliwość na laktozę.

  Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z pomocy lekarza. Jeśli masz jakieś wątpliwości związane z zachowaniem Twojego dziecka, skonsultuj się ze specjalistą.

   

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Kolka u noworodka objawy

  Kolką  niemowlęcą, czyli jelitową określa się napadowy, nie dający się ukoić płacz (krzyk) z podkurczaniem nóżek, zwiększonym obwodem brzuszka spowodowanym...

  Zamknij