Jakie wkłady chłonne do pieluszek

  Nie zawsze wystarcza tylko otulacz i pieluszka , czasami trzeba skorzystać z dodatkowego wkładu chłonnego. Szczególnie przydatny jest w nocy, kiedy dziecko dłużej śpi i dojada.

  Jeśli pieluszki przeciekają, warto zastanowić się dlaczego i jak zapobiec wyciekom?

  Jakie wkłady chłonne do pieluszek wielorazowych zastosować?

  Przede wszystkim należy zwrócić uwagę czy pieluszka jest we właściwym rozmiarze, sprawdzić czy dobrze przylega do pupy dziecka. Luki pomiędzy nóżkami  a otulaczami to miejsca, gdzie szczególnie w nocy, kiedy dziecko leży na boku może nastąpić wyciek.

  Ważne aby wkład , był odpowiednio chłonny i na tyle szeroki w kroku, aby wypełnił całą szerokość pieluszki. Istotne jest też by wkład w kroku się nie zwijał i nie zbijał.

  Warto też  zaobserwować, czy przeciekanie nie wynika  ze zbyt długiego przebywania dziecka w jednej pieluszce. Dzieci są różne, niektóre bardzo dużo piją, w związku z tym wydalanie moczu jest obfitsze i częstsze.

  Wiek dziecka jest też ważny, im starsze dziecko, tym więcej siusia.

  Otulacze AIO

  Należy również pamiętać, że czas dziecka spędzony w pieluszce wielorazowej zależy od tego z czego i jak jest wyprodukowana.

  Jeżeli włożymy do otulacza  pieluszkę tetrową, to trzeba będzie  częściej ją zmieniać. Pieluszka tetrowa ma  najmniejszą chłonność. Zdecydowanie lepszą chłonność mają pieluszki bawełniane, welurowe, czy bambusowe. Pamiętajmy jednak, że  wkłady chłonne, czy pieluszki  wielorazowe  są  wykonane z materiałów, należy je wymieniać i prać w proszkach do prania  specjalnie przeznaczonych dla dzieci.  Korzystnie jest też dodanie do prania dodatku antybakteryjnego, który nie tylko niszczy bakterie, poprawia chłonność pieluch, ale też sanityzuje  pieluszki, wkłady, czy ubranka dla dzieci.

  Żaden materiał nie będzie miał takiej chłonności, jak żele poliakrylanowe które znajdują się w jednorazówkach.

  Chcąc używać pieluszek wielorazowych musimy wiedzieć, że pieluszki wielorazowe  zmieniamy dziecku częściej. Każdy wkład chłonny, który będzie mocno przemoczony i nie zostanie wyjęty sprawi że pieluszka przemoknie, gdyż wilgoci nie będzie miało co chłonąć. Jednak stosowanie pieluch wielorazowych i wkładów chłonnych zapewni naszemu malcowi więcej zdrowia, a nam grubszy portfel.

   Niezbędnik każdej wyprawki niemowlaka

   

  Jakie wkłady chłonne do pieluszek wielorazowych zastosować?

  Znakomicie sprawdzają się wkłady Angielskiej firmy Bambino Mio  – Mioboost – są doskonałym dodatkiem do każdego systemu pieluszek wielokrotnego użytku w celu  maksymalnej chłonności. Wykonane z bardzo chłonnego, lekkiego włókna.

  Mogą  być stosowane samodzielnie lub z dowolnym typem pieluchy wielorazowej. Wkłady uszyte z bardzo miękkiej certyfikowanej bawełny organicznej wykonane są w taki sposób, aby były bardzo chłonne i jednocześnie szybko schły po praniu. Mają kształt prostokąta, dzięki temu są  dobrze dopasowane i przyjemnie dla skóry dziecka.

  Aby zminimalizować  naszą pracę przy pieluchowaniu wielorazowym warto używać bibułek biodegradowalnych, które można zakładać na każdą pieluszkę i każdy wkład. Zużytą bibułkę  z „grubszym” wkładem po prostu wyrzucamy do toalety, spuszczając wodę i po kłopocie.

  Nasz malec będzie szczęśliwy, a mama będzie mogła więcej czasu spędzić ze swoją pociechą.

   

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Żel antybakteryjny do rąk

    Lubisz czuć świeżość na rękach, miej zawsze go przy sobie. Szczególnie w okresie letnim, kiedy zbliża się czas upałów,...

  Zamknij