Jakie pieluchy dla niemowlaka

Zbliża się termin porodu, kompletujemy wyprawkę dla niemowlaka i stajemy bezradnie przed sklepową półką z pytaniem:  jakie pieluchy dla niemowlaka kupić?   jaki rozmiar? jakiej marki? ile?

Najważniejsze pytanie to, czy decydujemy się na jednorazówki, czy pieluchy wielorazowe. Pieluchy jednorazowe, są bardzo wygodne, ale czy zdrowe i ekonomiczne?

Jednorazówki są wytworzone z  nieoddychającego tworzywa powodują wzrost temperatury moszny u małych chłopców z 34° do 37°, co może wpłynąć na późniejszą niepłodność mężczyzn (wykazuje to coraz więcej badań przeprowadzanych na zachodzie Europy).

Decydując się na pieluszki wielorazowe, klienci mają do wyboru trzy opcje: pieluszki formowane wymagające otulaczy (materiał nie jest nieprzemakalny, dlatego wymaga dodatkowej osłony),  pieluszki kompaktowe (zwane 3 w 1: otulacz, pieluszka i wkładka)  i tak zwane pieluszki z kieszonką, AIO i SIO które łatwo się zakłada i bardzo szybko schną.

Dostępne są w różnych rozmiarach  i uniwersalne, które rosną razem z dzieckiem a zakłada się je jak zwykłe jednorazówki, tyle, że można je prać i na okrągło używać.

Bardzo przydatne są również bibułki biodegradowalne, które pomogą w bardzo prosty sposób pozbyć się zanieczyszczeń stałych. Po prostu zużytą bibułkę wyrzucamy do toalety spłukując wodę.

Wytworzenie pieluch wielorazowych wymaga 4 razy mniej surowców i 1,5 razy mniej energii i wody. Pielucha jednorazowa służy maksymalnie kilka godzin. Pielucha materiałowa jest użytkowana średnio 200 razy.

Wybór pieluszek wielorazowych sprawia, że kupujący przyczyniają się do zmniejszenia ilości odpadów zarówno przy pierwszym, jak i przy kolejnych dzieciach. Belgijskie badania dowodzą, że użytkowanie pieluch wielorazowych zmniejsza objętość domowych odpadów o około 9%.

jakie pieluchy dla niemowlaka

Stosując pieluchy wielorazowe można podreperować również swój budżet. Jak wyliczyli producenci koszt pieluch jednorazowych przez 2,5 roku wynosi szacunkowo 3420 zł. Komplet – mniej więcej tyle potrzeba – 20 pieluch wielorazowych z otulaczem, czy AIO  to koszt około 1300 zł.

Jest to oszczędność rzędu 60% przy pierwszym dziecku oraz 100% przy drugim i kolejnym dziecku.

 

Pieluszki wielokrotnego użytku pierze się w pralce w temperaturze od 40do 60o w zależności od stopnia zabrudzenia. Pieluszki po upraniu i dezynfekcji (np. dodatkami antybakteryjnymi, olejkami eterycznymi z lawendy czy z drzewa herbacianego) mogą być  sprzedane w komisie i służyć innemu dziecku.

Pieluszki wielorazowe pomagają dzieciom pojąć “przyczynę i skutek”, uświadamiając im zachodzące w organizmie procesy fizjologiczne. Szybciej nauczą się korzystania z nocnika.  Bio pieluszki lepiej zabezpieczają przed wypływaniem zawartości  pieluchy, pod warunkiem, że rodzice odpowiednio dobrali rozmiar dla swojego dziecka. Wielorazowe pieluszki wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych oraz  uczą dzieci, już od najmłodszych lat, używania rzeczy wielokrotnego użytku.

Każde dziecko w ciągu 2,5 roku, produkuje około tony odpadów pieluszkowych, które rozkładają się podobnie jak torby foliowe, około 300-500 lat.

Oprócz pieluszek materiałowych wielokrotnego użytku, na rynku dostępne są także pieluszki jednorazowe, które ulegają szybkiej biodegradacji. Warstwa chłonna szybko się rozkłada, gdyż wykonana jest ze skrobi kukurydzianej niemodyfikowanej genetycznie. Podobnie jak zwykłe  pampersy są łatwe i szybkie w użyciu, dlatego mogą być alternatywą w czasie długich podróży lub podczas wakacji. Są dość drogie.

Naturalne, przyjazne dla środowiska pieluszki materiałowe wielokrotnego użytku lub eko jednorazówki, pomagają zachować zdrowie małym dzieciom. Naturaliści zalecają ich stosowanie, by przeciwdziałać wszelkim alergiom, wysypkom oraz uczuleniom na sztuczne i chemiczne pieluszki typu pampers. Często zakup pieluszek  wielorazowych to jednorazowo duży wydatek, ale na zdrowiu dzieci nie powinno się oszczędzać.

Jakie pieluchy dla niemowlaka, to nasza decyzja jak będziemy pieluszkować nasze najdroższe skarby, aby były zdrowe i szczęśliwe.

 

 

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl

  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Pierwsze wakacje z niemowlakiem

  Wakacje z niemowlakiem  wyglądają inaczej niż we dwoje, ale to nie znaczy, że nie będą przyjemne. Rodzice niemowlęcia obawiają się...

  Zamknij