Jaki wybrać podgrzewacz do butelek

   

  Podgrzewacz do butelek to jeden z przedmiotów, który powinien znaleźć się w wyprawce dla noworodka.

  Czy mleko jest wystarczająco ciepłe, czy zupka aby nie za gorąca?  Rozwiązać ten dylemat pomoże podgrzewacz do butelek. Wielu rodziców nie potrafi sobie wyobrazić karmienia bez podgrzewacza. Dobry podgrzewacz nie tylko równomiernie nagrzewa pokarm i płyny , ale też utrzymuje temperaturę tak długo,  jak to potrzebne.

  Jaki wybrać podgrzewacz do butelek ?

  Dzięki temu urządzeniu  łatwo, szybko  i bezpiecznie można  podgrzać mleko, czy zupkę  dla dziecka, bez względu na to, czy jesteśmy w domu, czy w podróży.

  Na rynku dostępnych jest wiele takich  przedmiotów, warto więc zapoznać się z zasadami, którymi należy się kierować podczas zakupu tego urządzenia. Należy wziąć pod uwagę jakie mamy oczekiwania i możliwości finansowe. To niewielkie urządzenie bardzo ułatwi codzienne czynności. Standardowe podgrzewacze służą do podgrzewania mleka i pokarmów za pomocą pary wodnej.

  To pozornie proste urządzenie ma coraz więcej dodatkowych funkcji, a zaawansowane podgrzewacze posiadają sterylizację butelek, podgrzewanie gęstych pokarmów, a nawet gotowanie na parze, czy miksowanie, idealne dla ludzi ceniących sobie rozwiązania ‘Wszystko w jednym”.

  Różnią się  udogodnieniami, takimi jak: wyświetlacz LCD, termostatem, koszyczkiem i wielkością. Od niej zależy, jakie butelki i słoiczki będziesz w stanie podgrzać w urządzeniu. Większość podgrzewaczy jest uniwersalna i pasuje do różnych rodzajów i kształtów butelek, czy słoiczków.

  podgrzewacz

  Coraz więcej podróżujemy, zabierając ze sobą swoje pociechy, ale nie zawsze jest możliwość podłączenia podgrzewacza do prądu. Warto pomyśleć z zakupie  takiego, który podłącza się do gniazda zapalniczki samochodowej.

  Na rynku można też znaleźć modele, które nadają się wyłącznie do jednego rodzaju butelek . Kupując podgrzewacz należy wziąć pod uwagę potrzeby i wiek swojego dziecka:

  • Podgrzewacz od niemowlaka  do 4 miesiąca życia musi przede wszystkim pasować do małych, 125-mililitrowych butelek. 
  • Podgrzewacz dla maluchów w wieku od 5 do 12 miesięcy powinien  pasować do małych i średnich 200-250 mililitrowych  butelek i słoiczków.
  • Podgrzewacz dla dzieci, które skończyły już roczekpowinny nadawać się do podgrzewania słoiczków w rożnych rozmiarach i największych butelek 250-320-mililitrowych.

  Mleko, kaszki, zupki i inne, gęstsze pokarmy powinno się podawać dziecku w temperaturze około 35-37°C.

  Do podgrzewania warzyw przyda się niższa temperatura około 25°C. Dzięki temu zachowają swoje wartości odżywcze.

  Zużycie energii i moc.

  Wszystko zależy od modelu i sposobu używania. Trudno  dokładnie obliczyć, szczególnie, że niektórzy używają urządzenie bardzo często, a inni  kilkanaście minut  dziennie. Ponadto  inaczej pracuje model , który stale się nagrzewa, a inaczej  podgrzewacz z funkcją utrzymywania temperatury.

  Moc podgrzewaczy waha się między 50 a 350 W.  Dla porównania moc  czajnika elektrycznego aż 1900-2100W. Jednak znaczenie mają kilowatogodziny,  które oblicza się uwzględniając czas używania podgrzewacza i zmniejszone zużycie energii po osiągnięciu przez urządzenie odpowiedniej temperatury. Na pewno  używanie podgrzewacza nie powinno  Cię zrujnować.

  Jeśli zamierzasz używać podgrzewacza całą dobę, kup model ekonomiczny, którego moc jest niższa.

  Czas podgrzewania zależy od tego, jaka jest temperatura płynu czy pokarmu przed podgrzaniem.

  Jaki wybrać podgrzewacz do butelek?

  Warto zakupić podgrzewacz z   termostatem czyli  inteligentną regulacją temperatury i programami, które są dostosowane do rodzaju i temperatury wyjściowej pokarmu.

  Utrzymywanie temperatury – to najważniejsza funkcja, która z pewnością przyda się każdemu rodzicowi. Sprawia, że po osiągnięciu określonej temperatury, urządzenie ją utrzymuje, dlatego można je zostawić włączone nawet na całą noc i nie martwić się, że mleko czy woda wyparują lub przypalą się. Posiada ją większość podgrzewaczy do butelek.

  Inteligentne podgrzewanie – to  technologia, która pozwala na dopasowanie czasu podgrzewania pokarmu do jego rodzaju i temperatury początkowej.

  Automatyczny wyłącznik – dzięki niemu  nie ma obawy, że wlana woda do podgrzewacza wyparuje, a urządzenie nadal będzie podgrzewać. Automatycznie się wyłączy.

  Urządzenie  powinno posiadać sygnał dźwiękowy, informujący, że  pokarm jest już podgrzany.

  Ceny, kształtują się od 50 do 400 złotych. Wiele zależy od zaawansowania technologicznego, dodatkowych funkcji i akcesoriów. Najtańsze są podgrzewacze samochodowe i takie, które są przeznaczone wyłącznie do jednego rodzaju butelek.

  Podgrzewacz butelek powinien przede wszystkim spełniać wszystkie standardy bezpieczeństwa.

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Akcesoria do pieluszek wielorazowych

  Większość rodziców sięga po pieluszki wielorazowe, głównie ze względu na zdrowie, wygodę, oszczędności i swobodę, jaką dają one dziecku. Obowiązkowym dodatkiem...

  Zamknij