Jaki otulacz dla noworodka

   

  Wiemy, że pieluszki wielorazowe to najzdrowsza forma pieluchowania dzieci.

  Aby wspomóc ten trudny czas, warto pomyśleć o dobrze wybranych otulaczach, które będą trzymały pieluszkę w odpowiednim miejscu, zabezpieczały i chroniły ubranko przed przemoczeniem.

  To nie jest łatwy wybór.

  Na rynku jest wielu producentów oferujących różnego rodzaju otulaczy dla niemowląt.

  Jaki otulacz dla noworodka ? Ważne jest aby  kupować otulacze rozmiarowo dobrane pod względem wagi dziecka, które najlepiej dopasowują sie,  głównie do chudych nóżek i jeszcze nie dużego brzuszka. Są regulowane za pomocą delikatnych rzepów lub nap. Dla noworodka powinniśmy wybrać otulacz najmniejszy rozmiarowo od 2 kg do 5 kg.

  Bambino Mio

   

  Rodzaje otulaczy.

  Otulacz z bawełny i PUL-u to taki, który oprócz materiału PUL posiada zewnętrzną warstwę bawełnianą. Bardzo dobrze oddychające i wentylujące.

  Otulacz pulowy jak sama nazwa wskazuje składa się jedynie z materiału typu PUL – czyli zalaminowanego poliestru. Bardzo szybko schnie.

  Otulacz wełniany jest wykonany w 100% z wełny merynosów, która doskonale oddycha zachowując idealną temperaturę ciała dziecka i zapobiegając przegrzaniu. Taki otulacz głównie wietrzymy – chyba że ulegnie zabrudzeniu. Pierzemy go ręcznie co 1-2 tygodnie. Niestety długo schnie i trzeba go lanolinować, aby zapewnić skuteczną ochronę przed przesiąkaniem.

   

  Jaki otulacz dla noworodka najlepiej wybrać.

  Wybór jest duży:  kolorowe, w wesołe wzory, w różnych rozmiarach, regulowane rzepami bądź napami.

   

   

   

   

  Gdy dziecko zabrudzi  otulacz niezbyt mocno, można spłukać go pod bieżącą wodą, lub przetrzeć szmatką, jak tylko wyschnie użyć ponownie. Nie musimy prać otulaczy  po każdym przewinięciu, jeśli się nie zabrudził wymieniamy tylko pieluchę.

  Otulacz używa się z pieluszkami  wielorazowymi, oraz z jednorazowymi wkładkami czyli  bibułkami biodegradowalnymi, które szybko bez problemu pomagają  zlikwidować zawartość stałą, oraz chronią dziecko przed wilgocią z pieluszki. Dla dodatkowego zabezpieczenia przed przemoczeniem np. w nocy można użyć dodatkowo  pieluszek bardzo chłonnych wkładek MIOBOOST.

   

  Nie wiesz co wybrać?

  Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

  Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , , , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl


  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Zabawy wspomagające rozwój niemowlęcia

  Już od pierwszych dni życia maluszka, zabawa jest bardzo ważna. Szczególnie ważny jest kontakt  rodzica z dzieckiem, bawiąc się z...

  Zamknij