Ekologiczne pieluszki wielokrotnego użytku

pieluchy wielorazowe miosolo

Używając pieluch wielorazowych wyprodukowanych z naturalnych materiałów zapewnimy, zdrowie i komfort  naszym dzieciom.

Zdowie naszych milusińskich, to najważniejsze zadanie dla rodziców. Wybierajmy świadomie. Wbrew pozorom, wcale nie poświęcamy dużo więcej pracy, na utrzymanie pieluch wielorazowych w czystości, od używania jednorazówek.

Wielorazowych pieluch nie trzeba gotować, ani prasować.

Ekologiczne pieluszki wielokrotnego użytku znakomicie sprawdzają się  w ważnych dniach życia dziecka i rodzica. Są bardzo chłonne,  miękkie,  “rosną” razem  z dzieckiem.


Dzięki pieluszkom wielokrotnego użytku można zaoszczędzić nawet do 1 500 zł rocznie. Proponowane pieluchy wielorazowe to rozwiązanie zdrowe i przyjazne, także dla środowiska.

pieluchy ekologiczne

Wybierając pieluszki ekologiczne wspieramy zrównoważony rozwój malucha, niezależnie od tego, czy chodzi o produkty bambusowe, bawełniane, polarowe czy z materiału PUL. Pieluchy wielorazowe są bardzo mocne, mogą być stosowane przy kolejnych dzieciach, co znowu daje nam spore oszczędności.

pieluchy wielorazowe

Warto zakupić kilkanaście sztuk, aby zaspokoić potrzeby malucha, czyli  za kilkaset złotych – jeden wydatek  na całe pieluchowanie. To spora oszczędność i zdrowszy Świat!

Pupa maluszka nie jest narażona na chemię! Nie uczulają. Są przewiewne i oddychające, co oznacza mniejsze prawdopodobieństwo odparzeń, nie przegrzewają jąderek u chłopców. Wspomagają prawidłowy rozwój stawów biodrowych. Nie szeleszczą i  są miłe w dotyku.

Rodzice mogą dokładnie kontrolować co, i w jakich ilościach dziecko wydala. Wielorazówki pomagają dziecku pojąć “przyczynę i skutek” procesów fizjologicznych, co skutkuje szybszym korzystaniem z nocnika.

nocnik Bambino Mio

Są zdrowsze od pieluszek jednorazowych. W pieluchach jednorazowych znajduje się wiele substancji chemicznych, które mogą prowadzić do alergii. Najczęściej są to absorbery zamieniające mocz w żel oraz środki konserwujące i zapachowe.

Pieluchy jednorazowe są coraz bardziej chłonne, co prowadzi do tego, że dzieci przewijane są bardzo rzadko, a ich skóra nie oddycha.

ekologiczne pieluchy wielorazowe

Pieluszki wielorazowe pozwalają na znaczne ograniczenie wyrzucania  ton pieluszkowych śmieci. Każde dziecko w ciągu 2,5 roku zużywa około 6000 jednorazówek. Rocznie na wysypiska śmieci na całym świecie trafia ok. 18 miliardów pieluszek jednorazowych. Do wyprodukowania plastiku zawartego w jednej jednorazówce zużywa się około szklanki ropy, a na wyprodukowanie papieru zawartego w jednorazówkach dla jednego dziecka trzeba poświęcić 4-5 drzew.

Do prania wielorazówek zużywamy tyle wody, ile potrzebuje dorosła osoba używająca toalety.

Pieluchy stanowią trzecie co do wielkości źródło odpadów na wysypiskach, wyprzedzają je tylko opakowania po jedzeniu/piciu, gazety i czasopisma, które rozkładają się nawet 500 lat!

pieluszki wielorazowe

 

Stosując ekologiczne pieluszki wielokrotnego użytku, dbamy o zdrowie naszych milusińskich, mamy świadomy wpływ na ochronę środowiska i uczymy dzieci używania rzeczy wielokrotnego użytku. Same plusy! To spora oszczędność i zdrowszy Świat!

 

 

 

Nie wiesz co wybrać?

Pomagamy indywidualnie każdemu klientowi, biorąc pod uwagę indywidualne potrzeby i preferencje. Po wypełnieniu formularza zaproponujemy rozwiązania dobrane według podanych przez Ciebie kryteriów.

Opisz swoje potrzeby, a otrzymasz odpowiedź najlepiej dopasowanych dla siebie rozwiązań.

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

   , .
  Nie ma jeszcze komentarzy.

  Dodaj komentarz

  Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

  Zaprojektowane przez Klienter.pl

  Specjalny rabat

  Składając zamówienie w naszym sklepie na minimum 150 zł otrzymasz

  Kupon rabatowy 15 zł

  Wystarczy tylko wysłać poniższe zgłoszenie i je potwierdzić.

  Imię: *
  Email: *

  Przeczytaj poprzedni wpis:
  Syntetyczne substancje zapachowe i wybielacze optyczne

  Wiele białych substancji takich jak papier czy tkaniny w wyniku działania słońca, czy prania z biegiem czasu, po prostu nabierają...

  Zamknij